Eduard Heger a Zuzana Čaputová radšej jesť nebudú, ale ruskú ropu nenakúpia. Nie o tom sú tzv. európske hodnoty?

Navrhujem skrátenie príjmov politikov

Politici v čele s premiérom a prezidentkou sa nám oháňajú hodnotami, vraj nevymeníme lacnú ruskú ropu, plyn, suroviny, za hodnoty. A s ľahkosťou hovoria, ako sa dohodli na embargu na ruské energie.

Nuž, nenakupujú zo svojho, ale z verejných peňazí, preto na takéto rozhodnutia, ktoré sa výrazne dotknú života každého občana, potrebujú súhlas občanov – teraz aspoň vo forme prieskumov verejnej mienky ohľadom tohto problému.

Pri 10  alebo 15 – tisícovom plate sa dobre hovorí, že nevymeníme lacnú ropu za hodnoty (aj keď stále neviem, o aké hodnoty vlastne ide), ale nech si politici urobia prieskum, čo na to hovoria tí, ktorí žijú z príjmov 600 – 1000 eur?

Preto navrhujem založenie iniciatívy na zníženie platov politikov, poslancov a novinárov – a nielen slovenských, ale všetkých európskych. Nech idú príkladom a ukážu, že nevymenia hodnoty za lacné ruské suroviny. Potom uvidíme, či budú tak ľahko schvaľovať sankcie, iniciované USA, ktoré ničia európsku ekonomiku.

Ak navrhneme zníženie platu premiérovi E. Hegerovi a prezidentke Z. Čaputovej o tretinu ako reakciu na dopad sankcií, uvidíme, či bude sankcie proti dovozu lacných energií presadzovať tak hrdinsky, ako doteraz.

Navrhujem petíciu, požadujúcu zníženie platov politikov, poslancov a novinárov o tretinu. Budem rád, ak sa toho ujme niekto so skúsenosťou z tejto oblasti. Myslím, ak by bola masová, bola by morálnou fackou našim politikom a nastavením zrkadla.

This entry was posted in Nekategorizované and tagged , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s