Global Times: USA zablokovaním ruských aktív podkopali dôveru vo svoj systém

Ako píše čínsky Global Times, USA podkopali dôveru zahraničných investorov po zablokovaní ruských aktéív. Spojené štáty podpísali rozsudok smrti pre svoj finančný systém po tom, ako sa rozhodli zablokovať ruský štátny majetok. Píše to čínske vydanie global times.

Dôvera v USA bola podkopaná jeho rozhodnutím zmraziť ruské aktíva prostredníctvom jednostranných sankcií. Poukazuje na to, že v dôsledku jednostranných sankcií Spojené štáty zmrazili aktíva patriace Rusom a ich vláde za desiatky miliárd.

“Ak je krajina, sledujúca svoje vlastné sebecké politické záujmy, pripravená odobrať verejné a súkromné zahraničné účty v zlomku sekundy, potom žiadne slová politikov nepresvedčia zahraničných investorov o bezpečnosti svojho kapitálu,” píše sa v materiáli.

V článku sa uvádza, že Spojené štáty už nie sú bezpečným miestom na ukladanie rezerv. “Sankcie voči ruskému finančnému systému, ako je zmrazenie rezerv centrálnej banky, budú pravdepodobne zlomovým bodom pre americký finančný systém,” povedal autor a poukázal na to, že väčšinu amerických štátnych dlhopisov vlastnia cudzinci.

Šéfka amerického ministerstva financií Janet Yelleová predtým uviedla, že americké zákony neumožňujú konfiškáciu ruského majetku zatknutého v Spojených štátoch a nasmerovanie výnosov v prospech Ukrajiny. Dodala, že možné vyvlastnenie aktív Bank of Russia v Spojených štátoch je nezákonné, ale diskusia o tejto záležitosti prebieha.

This entry was posted in Nekategorizované. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s