Ukrajinci sa vracajú z výletu po EÚ domov

Ako informovalo Ministerstvo vnútra SR, v piatok 22. apríla hraničnými priechodmi prešlo na Slovensko viac ako 3100 ľudí z Ukrajiny – 544 mužov, 1773 žien a 784 detí. O dočasné útočisko požiadalo 422 osôb. Zároveň zo Slovenska smerom na Ukrajinu prešlo 3 617 osôb.

Jednoducho, značná časť ukrajinských „utečencov“ sa vracia z bezplatného výletu po krajinách Európskej únie domov.

Tým netvrdím, že z Ukrajiny ľudia neutekali pred vojnou. Lenže vojnové dianie sa odohrávalo a odohráva hlavne v ruskojazyčných oblastiach Ukrajiny. A z tejto časti Ukrajiny hlavný prúd utečencov smeroval do Ruska, nie do EÚ. Trpelo a trpí hlavne ruskojazyčné obyvateľstvo, ktoré ukrajinská armáda a nacionalisti využívajú ako živé štíty pred útokmi ruskej armády a vyrábajú z nich obete ruskej agresie.

Nenávisť Ukrajincov voči Rusom nemá obdoby, a je morálnym zlyhaním  EÚ, odvolávajúcej sa na údajné hodnoty, že ju prehliada, sám som ju pri mnohých Ukrajincoch osobne zažil a prejavilo sa to aj pri masakre ruskojazyčného obyvateľstva v Odese v r. 2014. Neviem si predstaviť, žeby sa Slováci podobným spôsobom správali k Čechom, je o absurdné.

Do krajín EÚ smerovalo hlavne obyvateľstvo západnej Ukrajiny, ktorého sa vojnový konflikt dotkol len okrajovo. Ale „múdra“ EÚ pod diktátom USA nastavila podmienky pre ukrajinských migrantov tak veľkoryso, aby migráciu umelo vyrobila a propagandisticky využila, a spustila pre Ukrajincov takú štedrú podporu, daleko prevyšujúcu podporu pre domáce obyvateľstvo, že Ukrajinci ju s radosťou prijímajú a robia si nákupnú dovolenku zdarma po krajinách EÚ. A po čase sa vracajú, zdôvodňujúc to slepšením situácie na väčšine územia Ukrajiny.

To, že pre civilistov väčšiny Ukrajiny sa tento vojnový konflikt nedotýka, potvrdila aj bývalá premiérka J. Tymošenková.

Čo bude stáť EÚ toto bezuzdné plytvanie prostriedkami, možno iba odhadovať. Šialenstvo a iracionalita, ktorou je dnes posadnutá EÚ, sa už odráža na prudkom zdražovaní života Európanov. Ale podľa prieskumov verejnej mienky si pád na hubu zrejme zaslúžia. Za blbosť sa vždy draho platí. Ja to vydržím, som skromný, ale konzumná časť Európy tvrdo zaplače.

This entry was posted in Nekategorizované and tagged . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s