Ako ukrajinskí oligarchovia rozdali peniaze chudobným Ukrajincom

Čítali ste o nejakých? Ja nie. Možno nejakí aj existujú, ale väčšina, tak ako rozkradla Ukrajinu, pretože nemá k Ukrajine a Ukrajincom žiaden vzťah, tak o tie peniaze obrala Ukrajinu vôbec a previedla ich do zahraničia.

Takže, Európania, prispejte nejakým tým eurom chudobným ukrajinským oligarchom.

Pozrime sa na zoznam niektorých bohatých ľudí, ako prejavili svoje vlastenectvo. Aj podľa ich správania  názorne vidieť, že si boli vedomí ruskej operácie, pretože ju premenou Ukrajiny na zbrojný sklad NATO pripravili.

A v tomto duchu svoje prostriedky a rodiny presťahovali do zahraničia.

Tu sú niektoré mená, ktoré sa podarilo zistiť agentúre TASS a Telegramu, ale zrejme ten zoznam je početnejší.

1. Zelenský V. A. – rodičia, príbuzní Zelenského a jeho žena utiekli do zahraničí.

2. Porošenko P. A. – len v hotovosti bola do zahraničia vyvezená asi 1 miliarda dolárov.  Viac ako 2 miliardy dolárov sú na zahraničných účtoch. Deti boli odvezené do V. Británie.

3. Kučma L. D., zať Kučmy Pinčuka V. M. – viac než 3 miliardy dolárov sú na zahraničných účtoch v Taliansku, USA a ďalších krajinách. Všetci príbuzní aj samotný Pinčuk utiekli do zahraničia.

4. Avakov A. B. – viac  ako 2 miliardy dolárov sú v zahraničí. Všetci príbuzní boli odvezení do zahraničia.

5. Jermak A. B., vedúci kancelárie prezidenta. Asi 1 miliarda dolárov je na zahraničných účtoch. Rodina je vo V. Británii.

6. Timošenko K. A., zástupca vedúceho kancelárie prezidenta – viac ako 1,5 miliardy dolárov bolo prevedených na zahraničné účty. Rodina utiekla do Spojeného kráľovstva.

7. Lucenko J. V., bývalý generálny prokurátor Ukrajiny. Viac ako 800 miliónov dolárov bolo prevedených na zahraničné účty. S rodinou je v Spojenom kráľovstve.

8. Jaceňuk A. P., bývalý predseda ukrajinskej vlády. Viac ako 2 miliardy dolárov sú na zahraničných účtoch. Jaceňuk a jeho rodina sú v USA  Zakúpil 15 luxusných domov v Miami.

9. Turčinov A. V., bývalý úradujúci prezident Ukrajiny. Viac ako 1 miliarda dolárov je na zahraničných účtoch. Rodina utiekla do zahraničí.

10. Nalivaičenko V. A., bývalý šéf SBU. Na zahraničných účtoch má viac ako 500 miliónov dolárov. Rodina žije v USA.

9. Achmetov R. L., oligarcha. Jeho majetok činí asi 15 miliárd dolárov. V r. 2021 »zarobil« 6,5 miliardy dolárov zvýšením taríf za komunálne služby, ceny elektriny a energie. Prostriedky sa nachádzajú v zahraničí. Rodina je v zahraničí.

10. Kolomojskij I. V. a Bogoljubov G. M., oligarchovia. Viac ako 6 miliárd dolárov je v zahraničí. Rodiny sú v zahraničí.

11. Bratia Kličkovi (Vitalij a Vladimir) – oligarchovia. Viac ako 2 miliardy dolárov boli prevedené na zahraničné účty. Rodiny žijú v Nemecku a USA.

12. Korban G. B., oligarcha, hlavný vinník sabotáže v Ilovajsku a smrti tisícov vojakov ozbrojených síl Ukrajiny. Viac ako 1,5 miliardy dolárov prevedených na zahraničné účty, rodina žije v Izraeli.

13. Kosjuk J. A., oligarcha, majiteľ spoločnosti »Mironovsky Khleboprodukt«. Viac ako 1,6 miliardy dolárov bolo prevedených do zahraničia. Všetci príbuzní boli odvezení do zahraničia.

14. Jaroslavskij A. V., oligarcha. Viac ako 1 miliarda dolárov je na zahraničných účtoch. On a jeho rodina žijú vo V. Británii.

This entry was posted in Nekategorizované and tagged , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s