V Číne oznámili, že sú pripravení zaplniť uvoľnené miesto na ruskom trhu

Čínsky denník South China Morning post uviedol, že čínske spoločnosti môžu vyplniť medzeru na ruskom trhu.

Stiahnutie mnohých západných značiek z ruského trhu predstavuje vynikajúce príležitosti pre malé čínske spoločnosti, ktoré môžu vyplniť medzeru, uviedol denník.

V článku uvádza, že veľké štátne podniky budú konať opatrne kvôli možným komplikáciám porušenia západných sankcií voči Ruskej federácii. Ale malé čínske spoločnosti z rôznych sfér, vrátane výrobcov automobilov, automobilových súčiastok, potravín, hľadajú spôsoby, ako ťažiť zo súčasnej situácie.

Zhuang Bo, ekonóm a čínsky expert investičnej spoločnosti Loomis, Sayles & Company, upozornil na skutočnosť, že veľké čínske štátne podniky sa budú báť porušiť západné sankcie, pretože Spojené štáty a spojenci sledujú kroky Číny a sú pripravení uplatniť sankcie, keď Čína bude konať na podporu Ruska. Vyjadril tiež názor, že čínske banky by sa zdráhali schváliť žiadosti o otvorenie účtov od Rusov, ale”možno niektoré malé banky pôsobiace len v krajine by mohli nájsť alternatívne riešenie ako “špecializované” banky pracujúce s Ruskom.

Zároveň, ako zdôraznil, malé a súkromné spoločnosti s flexibilnejšími platobnými metódami a logistikou môžu účinne využiť to, čo sa stalo na ruskom trhu.

“Čínske spoločnosti v niektorých špecializovaných sektoroch budú mať prospech najmä z vystúpenia EÚ a USA z ruského trhu, čo sa týka automobilových súčiastok, potravín, zdravotníckych výrobkov a komponentov infraštruktúry,” dodal Zhuang Bo.

Čína 27. marca oznámila, že nebude tolerovať hrozby a nátlak zo strany USA,.

This entry was posted in Nekategorizované and tagged , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s