Čína a USA musia spolupracovať na rusko-ukrajinskom konflikte napriek rozdielom, hovorí čínske veľvyslanectvo v USA

Washington a Peking môžu a potrebujú spolupracovať na ukončení rusko-ukrajinského konfliktu napriek ich rozdielnym prístupom, uviedlo čínske veľvyslanectvo vo Washingtone.

“Som presvedčený, že Čína a USA môžu spolupracovať v otázke Ukrajiny,” povedal hovorca veľvyslanectva Liou Pengyu novinárom na virtuálnom tlačovom brífingu.

Liou povedal, že hoci Čína a Spojené štáty majú rôzne postoje a prístupy k otázke Ukrajiny, obe strany “musia spolupracovať”.

Na vytvorenie tejto spolupráce Liu povedal, že “hra na hľadanie vinníka” by sa mala zastaviť a “obvinenia” by sa mali vyriešiť, a že Čína hovorí Spojeným štátom, že namiesto uvalenia jednostranných sankcií – čo Čína odmieta – treba hľadať lepší spôsob, ako osloviť všetky strany.

“Okamžitým výsledkom musí byť vyriešenie krízy teraz, pretože musíme čo najskôr zastaviť straty a nechceme, aby sa situácia stupňovala do takej miery, že ju nemôžeme kontrolovať,” povedal.

Konflikt by sa mal skončiť tak, aby Rusko a Ukrajina dospeli k “strednej ceste” a dosiahli dohodu prostredníctvom rokovaní, povedal.

“Majú svoje obavy,” dodal Liu. “Ak sa tieto obavy vyriešia, myslím si, že by mohli ukončiť vojenskú akciu a potom sa vrátia k rokovaciemu stolu,” dodal.

This entry was posted in Nekategorizované and tagged , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s