Český epidemiológ prof. Beran vyjadril odmietavý postoj k plošnému povinnému očkovaniu

Český epidemiológ a vakcinológ prof. MUDr. Jiří Beran, CSc. na tlačovej konferencii v rámci vyhlásenia Iniciatívy 21 uviedol, že je proti povinnej vakcinácii vybraných skupín. Hrozbu prepustenia z práce tých, ktorí by sa nechcú očkovať, označil za „kopnutie si do vlastného kolena“, pretože títo ľudia budú podľa neho chýbať na daných pracovných pozíciách. Uviedol to český portál iDnes.cz.

Známy odborník označil povinnú vakcináciu proti covidu-19 za “iluzórnu a nezmyslenú”. Zdôvodnil to tým, že účinnosť vakcín čoraz rýchlejšie vyprcháva a kolektívna imunita sľubovaná ministerstvom zdravotníctva podľa neho nie je dosiahnuteľná.

“Celú dobu som presvedčený o tom, že vakcinácia by mala byť neplošná, cielená, zameraná na jasne špecifikované rizikové skupiny, nech už sú špecifikované vekom alebo chronickými chorobami,” vyjadril sa profesor Jiří Beran.

Uviedol tiež, „vôbec nemôžeme navodiť kolektívnu imunitu“„Pretože vidíme, že očkované a tzv. imunizované osoby môžu za krátku dobu opäť ochorieť. Vo chvíli, keď v populácii je síce viac ako polovica očkovaných, je všeobecne známe, že všetky tieto osoby nakoniec budú musieť ochorenie prekonať a vytvoriť si sliznicovú imunitu, ktorá pri aplikácii vakcíny do svalu chýba.“

“Keď vytvoríme povinnú vakcináciu u profesijných skupín, tak to je ako keby sme si kopli do kolena. Už dnes v domovoch dôchodcov hovoria, že ak sa nenecháte očkovať, do 10. januára, tak my vám pomôžeme spísať výpoveď… Je toto normálne? My potrebujeme, aby nám niekto pomohol sa starať o ľudí v domovoch dôchodcov, potrebujeme zdravotníkov, hasičov, vojakov, ktorí nám pomáhali v tejto epidémii.”

Beran na tlačovej konferencii doplnil, že ho trápi, že odkedy sa aplikovala prvá dávka vakcíny v rámci klinickej štúdie už uplynul rok a pol, no stále nie sú známe dlhodobé dôsledky na zdravie človeka. “A ja vždy upozorňuje na veľkú traumu vakcinológie, ktorou bola vakcína proti chrípke dengue – vakcína, ktorá keď sa začala aplikovať vo väčšej miere u detí, tak sa zistilo, že následné ochorenie je oveľa ťažšie než by bolo bez aplikácie tejto vakcíny.”

This entry was posted in Nekategorizované and tagged , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s