Vo veku 63 rokov zomrel ľavicový politik a poslanec Ivan Hopta

Humenné 21. decembra – Vo veku 63 rokov zomrel v utorok dlhoročný poslanec Mestského zastupiteľstva v Humennom, ako aj Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Ivan Hopta. Mesto Humenné o tom informuje na svojej webstránke.

      Bývalý poslanec Národnej rady (NR) SR (2002 – 2006) za Komunistickú stranu Slovenska (KSS) bol členom Výboru NR SR pre ľudské práva, národnosti a postavenie žien, členom Výboru pre školstvo, kultúru a médiá, ako aj členom Výboru pre nezlučiteľnosť funkcií NR SR. Počas svojho pôsobenia v parlamente predsedal skupine priateľstva s balkánskymi štátmi a Rumunskom a Bulharskom. Bol súčasťou zloženia trojčlennej slovenskej parlamentnej delegácie na stretnutí parlamentov sveta v Mexiku.

      V novodobých časoch ako politik pôsobil v KSS. V roku 2005 založil ľavicovú stranu Úsvit a stal sa jej predsedom.

      „Bol dlhoročným poslancom PSK a od roku 1994 Mestského zastupiteľstva v Humennom. Aktuálne zastával v meste pozíciu predsedu komisie kultúry, cestovného ruchu a medzinárodnej spolupráce. Známy bol tiež pozitívnym vzťahom k humenskému športu,“ uvádza radnica.

Ako sme uviedli v článku z novembra 2017, Ivan Hopta bol úspešným regionálnym politikom. V krajských parlamentoch sú zastúpené všetky okresy podľa počtu obyvateľov. Určitou celoslovenskou raritou bol v tejto súvislosti bývalý podpredseda ÚV KSS a bývalý poslanec NR SR za KSS Ivan Hopta, predseda strany Úsvit, ktorý aj v týchto voľbách, tak ako v minulých, opäť nenašiel premožiteľa a zo všetkých 47 kandidátov v okrese Humenné získal najväčší počet hlasov – 3510, a tak porazil nielen silnú pravicovú koalíciu (KDH, SaS, OĽANO, NOVA), ale aj všetkých kandidátov SMERu-SD. Hopta vyhral nielen vo svojom okresnom meste, ale aj vo viacerých obciach okresu Humenné. 

Česť jeho pamiatke !

This entry was posted in Nekategorizované and tagged . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s