Pracujúca chudoba: Čo potrebujeme vedieť o testovaní

facebook.com/pracujucaChudoba

(Foto: facebook.com/pracujucaChudoba)

TESTOVANIE ZAČÍNA BYŤ LOGISTICKOU NOČNOU MOROU PRE ZAMESTNÁVATEĽOV AJ PRE ZAMESTNANCOV
POVEDZME SI, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O TESTOVANÍ (máme pre vás novinky!)
Jednoduchá právna úprava začína spôsobovať organizačnú nočnú moru.

Sme v kontakte so šiestimi pracovnoprávnymi právnikmi, ktorí si celé dni utriasajú právne stanoviská a právne názory. Ani si neviete predstaviť, čo sa deje vo firmách, ktoré sa snažia testovanie zrealizovať v súlade so zákonom.
Dávajte pozor:

1. ČO MA BUDE TESTOVANIE STÁŤ?
V prvom rade ešte raz opakujeme, že testovanie v žiadnom prípade nesmie ísť na náklady zamestnanca! Že to má byť bezplatné je v Zákonníku práce v § 250b ods.6. Žiadne také, že vám kvôli testovaniu zamestnávateľ siahne na prémie, odmeny alebo iné variabilné zložky mzdy. To je nezákonné siahnutie na mzdu a tieto peniaze možno vymáhať až 3 roky spätne. Upozornite na to svojho zamestnávateľa, ak bude mať takéto pohnútky, alebo to dajte na inšpektorát práce.

2. KEDY MA MÁ ZAMESTNÁVATEĽ OTESTOVAŤ?
Pôvodne sme informovali, že to má robiť v pracovnom čase. Potom, čo si viacerí právnici vyjasnili svoje právne názory, informujeme, že to nie je pravda. A berieme túto informáciu späť. ALE! Ponuka otestovania má byť daná v takom čase, aby ju zamestnanec vedel využiť aj v kontexte organizácie práce a osobného času. Čiže napríklad pred prvou vašou pracovnou zmenou budúci týždeň. Alebo na konci pracovnej zmeny tento týždeň. To testovanie musí časovo nadväzovať na vašu zmenu. Nieže dojdite sa otestovať 5 hodín predtým.

V žiadnom prípade sa nesmie stať, že zamestnávateľ testuje v pondelok len od 6:00 do 8:00 a vy idete až na poobednú alebo na nočnú. V žiadnom prípade od vás nemôže požadovať prísť sa otestovať v čase svojho voľna – napríklad cez víkend. Postup zamestnávateľa musí byť v súlade s dobrými mravmi. Takže ešte raz: pred zmenou, po zmene – proste v nadväznosti na váš pracovný čas, ale nie, nemusí to byť priamo v pracovnom čase, ani sa to testovanie nemusí zarátavať do pracovného času zamestnanca.

3. KDE MA MÁ ZAMESTNÁVATEĽ TESTOVAŤ?
No to je výborná otázka!
Zoberte si, že bez testu vás zamestnávateľ nesmie pustiť do svojich priestorov. Tak kde vás má testovať? Pred firmou na parkovisku v tomto počasí? Alebo v nejakých iných priestoroch mimo priestorov zamestnávateľa? Lebo podľa vyhlášky vás bez testu do svojich priestorov pustiť nesmie.

Čiže aká je na toto odpoveď?
Niektorí zamestnávatelia to riešia tak, že rozdali zamestnancom samotesty, povedali im, aby sa otestovali doma a doniesli čestné vyhlásenie. Takýto postup nie je v poriadku. Účelom zákona bolo reálne zamestnanca otestovať a skontrolovať, či je infikovaný, nie nosiť čestné vyhlásenia jedna radosť a riešiť to takýmto formálnym spôsobom. Testovanie má vo firme dozorovať poverená osoba. Čo takto poverená osoba oddozoruje? Čestné vyhlásenia? V žiadnom prípade.

Iní zamestnávatelia zas na druhej strane testujú zamestnancov vo svojich priestoroch, čo je logické, veď kde inde to majú robiť, no tým zase porušujú vyhlášku. Bez testu vás do svojich priestorov totiž nesmú pustiť. No a teraz vidíte, aká je to celé logistická nočná mora.

Z logiky veci by mal asi zamestnávateľ vyhradiť nejaký priestor, kde to testovanie (samotestami) vykoná, aj napriek tomu, že poruší vyhlášku. Ministerstvo hospodárstva hovorí, že by mal vyčleniť nejaký vhodný priestor. No vyhláška zakazuje neotestovaného do priestorov zamestnávateľa pustiť. Vyhláška jedno, Ministerstvo hospodárstva druhé. Bez vhodného priestoru u zamestnávateľa to ale proste nepôjde. Vyhlášku teda netreba vykladať striktne. Vhodný priestor je proste nejaká miestnosť, ktorá nie je bežným pracoviskom zamestnancov.
V prípade potreby doplňujúcich otázok je možné tieto zaslať na e-mailovú adresu: testovaniefiriem@mhsr.sk

4. MÔŽE MI ZAMESTNÁVATEĽ TEST PREPLATIŤ?
Iní zamestnávatelia posielajú zamestnancov sa otestovať do MOMiek s tým, že test im potom preplatia. Pozrite, ak to obidve strany akceptujete, tak potom je to “ok”. Ak máte problém s peniazmi a platbou vopred, mal by vám dať na to zamestnávateľ zálohu. Ale ak takýto postup neakceptujete, ste v práve. Je povinnosťou zamestnávateľa testovanie zabezpečiť, nemá to robiť tak, že si testy urobíte na vlastné náklady niekde inde a on vám ich potom preplatí. Ak to však je čo i len trochu možné vyjsť zamestnávateľovi v tomto v ústrety, napríklad zo začiatku, kým zabezpečí testy, urobte tak.

5. ČO KEĎ SA ODMIETNEM OTESTOVAŤ?
Ak vám zamestnávateľ ponúkol priemeranú možnosť sa bezplatne otestovať (napríklad pred pracovnou zmenou) a vy to odmietnete, zamestnávateľ vás pošle domov a ostávate na neplatenom voľne. Za tento čas si musíte platiť zdravotné aj sociálne poistenie.

6. AKO ČASTO SA MUSÍM TESTOVAŤ?
Raz za 7 dní. Ak máte starší test ako 7 dní, zamestnávateľ vás nepustí na pracovisko a zostávate na neplatenom voľne.

7. ČO KEĎ MA ZAMESTNÁVATEĽ CHCE TESTOVAŤ ČASTEJŠIE?
Zamestnávateľ vás na svoje náklady môže testovať aj každý deň.
Ak už ale ten jeden povinný test máte (nie starší ako 7 dní) a odmietnete sa testovať v tom istom týždni znova a znova, a zamestnávateľ vás odmietne pustiť na pracovisko (napriek tomu, že ten jeden test máte), v tomto prípade neostávate na neplatenom voľne, ale je to prekážka na strane zamestnávateľa a platí vám náhradu mzdy.
On sa totiž nad rámec vyhlášky rozhodol testovať častejšie a nepúšťa zamestnanca na pracovisko z vlastného uváženia, nie na základe vyhlášky. Preto vám v tomto prípade náhrada mzdy patrí. (viď §250b ods. 7 vo väzbe na ods. 6 a § 142 ods. 3 Zákonníka práce, vyhláška č. 264)

Zamestnávatelia pozor! Ministerstvo hospodárstva už ohlásilo, že vyššiu frekvenciu testov než 1-krát za týždeň nebude zamestnávateľom preplácať.

8. ROBÍM PRE ZAMESNTÁVATEĽA NA ŽIVNOSŤ. MUSÍ ZAPLATIŤ AJ TEST MNE?
Nie, bohužiaľ, Zákonník práce hovorí, že test je povinný poskytnúť bezplatne iba zamesnancom. Ako živnostník nemáte status zamestnanca. No vyhláška zakazuje zamestnávateľovi vás bez testu pustiť na pracovisko. Preto si test musíte zabezpečiť na vlastné náklady. Na tomto sa znova ukazuje, aké nepekné dôsledky má, keď zamestnávateľ nezákonne obchádza pracovný pomer cez živnosť. Ale o tom si môžeme pohovoriť niekedy inokedy.

ZÁVER:
Dobre si to tu naštudujte a používajte tieto argumenty voči zamestnávateľovi, ak nerešpektuje vaše práva. Komunikujte a trvajte na dodržiavaní zákona. Alebo kontaktujte svoju odborovú organizáciu.
A hlavne: prajeme veľa zdravia a trpezlivosti v tejto chaotickej dobe.

P.S. Očkovaní a prekonaní sa samozrejme testovať nemusia, oni sa iba preukazujú dokladom o očkovaní alebo prekonaní Covidu.

This entry was posted in Nekategorizované and tagged . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s