Zo Slovenska vypravili prvý vlak do Číny

15. 11. 2021 zo Slovenska odišiel prvý vlak do Číny. V prípade, že bude jazda bez komplikácií, tovar s hmotnosťou 736 ton bude v Ázii o 12 dní.

Prvý vypravený kontajnerový vlak zo Slovenska do Číny je výsledkom aj dlhoročnej práce pracovnej skupiny pri ministerstve dopravy.

Vývoz dojčenskej vody vlakom do Číny
Vlak vybavený špeciálne na prepravu dojčenskej vody Zlatíčko od slovenského producenta minerálnych a pramenitých vôd Budiš počas historicky prvej dodávky zo Slovenska do Číny po železničnej trati

„Export tovaru vlakom do Číny napomôže tiež Slovensku aj v tom, že čínske spoločnosti budú mať väčší záujem prepravovať časť z 15 000 kontajnerových vlakov v tomto roku medzi Čínou a EÚ aj cez Slovensko, čo zas môže podporiť nielen dopravný a logistický sektor, ale aj rozvoj ďalšieho obchodu na Slovensku,“ zdôraznil riaditeľ stratégie dopravy a predseda pracovnej skupiny z Ministerstva dopravy a výstavby SR Peter Hrapko.

Železnica podľa štátneho tajomníka rezortu dopravy Jaroslava Kmeťa predstavuje ekologický spôsob dopravy. Ministerstvo preto víta spôsob dopravy, ktorý si zahraničný partner zvolil. „Aj tento kontrakt je príkladom toho, ako vlaková doprava môže nielen pomôcť slovenskému hospodárstvu, ale aj znížiť emisnú stopu dopravy.  Vzhľadom na stav klimatickej núdze, v akom sa celý svet dnes nachádza, veľmi vítame, že si čínsky partner zvolil práve tento šetrnejší spôsob prepravy,“ vyzdvihol štátny tajomník.

Zdroj: czech.cri.cn

This entry was posted in Nekategorizované and tagged , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s