Judita Laššáková: KEĎ NA ČELE ŠTÁTU STOJÍ POLITICKÝ AMATÉR

Zuzane Čaputová toho už narozprávala tak veľa, že by to vydalo na knihu. Určite sa nájde niekto, kto sa podujme zostaviť zborník jej neodborných výrokov.

Dňa 11. novembra 2021 bola opäť v relácii Naživo rádia Expres. Rozhovor s moderátorom Závodským dopadol podľa očakávania. Ani jeden z dvojice nesklamal. Moderátor Zuzanu Čaputovú miluje a bolo to aj cítiť. Pani prezidentka toho povedala požehnane, ale triezvo uvažujúci divák (rádio vysiela aj obraz na internete) alebo poslucháč mohol pochopiť, aké je jej hlavné posolstvo. Pre Zuzanu Čaputovú je téma „lebo Fico“, „lebo Smer-SD“ podstatnejšia ako problematika životného prostredia. Ak sa niekto v 39-minútovej relácií venuje sebe a svojej predvolebnej kampani celých 34 minút a téme, ktorá jej vraj leží na srdci iba päť, asi jej srdce bije pre iné priority.

Rezalo mi uši, ako prezidentka odmieta udeľovať Ficovým nominantom „amnestie“ (asi 7. minúta). V 13. minúte opravila svoju terminológiu. Ja chápem, že v prípade stresu sa človek takpovediac prekecne. No minimálne sa mala okamžite opraviť, ak je takou znalkyňou ústavného práva, ako o sebe najnovšie vyhlasuje. Mimochodom, zaujímalo by ma, či si kňazi vierovyznania kultu Čaputovej uvedomujú, aká silná je kompetencia prezidenta omilostiť právoplatne odsúdenú osobu. Veď svorne tvrdili a tvrdia, že prezident je „iba“ reprezentatívna figúrka.

Ešte ma zarazilo jej vyjadrenie, že aj keď je síce zaočkovaná, kupuje si samotesty, či náhodou nemá Covid-19, pretože by ochorenie mohla prenášať. Je veľmi chvályhodné, že napriek očkovaniu, ktoré aj podľa nej malo zaručiť slobodu, pristupuje tak zodpovedne k zdraviu blížnych. Mňa však vyjadrenie o nákupe samotestov zaskočilo. Celkom by ma zaujímalo, či to platí zo svojho platu cca 14 000 eur alebo jej na to prispievame my všetci zo štátneho rozpočtu. Len dúfam, že tým nechcela všetkým zaočkovaným naznačiť, aby si tiež kupovali samotesty. Nie každý má totiž taký plat ako pani prezidentka.

Téma životného prostredia, ako som už spomínala, bola pre ňu podružná. K tomu sa vyjadrím neskôr, lebo pri návšteve Slovinska klamala. Respektíve sa mohlo stať, že jej poradcovia pripravili zlé podklady. Chcem však dať do pozornosti jej vyjadrenie, že Ficove útoky ju viac presviedčajú o tom, aby opätovne kandidovala. V to dúfam.

Všetci jej protikandidáti budú mať možnosť opisovať negatívnym výpočtom chýb Zuzany Čaputovej v úrade prezidenta, ako by v prípade zvolenia konali oni/ony. Skrátka stačí, ak protikandidát povie, že „ona urobila toto, ja by som to riešil takto“. Som toho názoru, že Fico medzi prezidentskými kandidátmi nebude. Nielen z toho dôvodu, že mu rastú astronomicky čísla v prieskumoch, ale aj preto, lebo na rozdiel od Zuzany Čaputovej nie je politický amatér. Fico má morálnu povinnosť dať Slovensko do poriadku. Pretože spúšť, ktorú už teraz vidíme na Slovensku, niekto bude musieť upratať. A nech už si o Ficovi myslíme, čo chceme, na rozdiel od súčasnej a aj tej minulej vlády (rozumej Matovičovej), Fico štát riadiť vie.

Zuzana Čaputová svojimi krokmi neustále dokazuje, že je presne tým, čím bola na začiatku svojho volebného obdobia. Politickým amatérom, z ktorého kňazi jej kultu vyrábajú štátnika. No môžem sa mýliť a pani prezidentka a jej poradcovia to vidia lepšie a Fico bude kandidovať na post prezidenta. V takom prípade budú mať nielen kňazi, ale aj miništranti a veriaci jej kultu čo robiť, pretože tentokrát poraziť Fica nebude také jednoduché. Národ už totiž má skúsenosť s tým, ako vyzerá takzvaná slušná zmena.

Zdroj:

This entry was posted in Nekategorizované and tagged , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s