Rusko a Čína označili vojensko-biologický výskum USA za nebezpečný

Ruská federácia a Čínska ľudová republika vypracovali spoločné prehlásenie o hrozbe, ktorú predstavuje činnosť viac ako 200 amerických biologických laboratórií, pôsobiacich mimo USA. Tento dokument na zasadnutí Prvého výboru Valného zhromaždenia OSN prečítal námestník stáleho zástupcu Číny pri OSN Geng Shuang. Diplomat zároveň uviedol, že prehlásenia sa dotýka posilnenia Zmluvy o zákaze biologických zbraní.

“Rusko a Čína zaznamenávajú vojenskú biologickú aktivitu Spojených štátov a ich spojencov mimo ich územia. Viac ako 200 amerických biologických laboratórií sa nachádza mimo Spojených štátov amerických, pôsobia nepriehľadne a netransparentne a vyvolávajú vážne obavy a otázky zo strany medzinárodného spoločenstva o tom, či je to v súlade so Zmluvou o zákaze biologických zbraní”, hovorí sa v dokumente.

Treba pripomenúť, že otázniky vyvolávaj aj netransparetná, mimo kontroly idúca biologická aktivita USA na ich území, kedy sa objavilo množstvo informácií o nehodách v amerických laboratóriách.

Zdroj: cz.sputniknews.com, cri.cn.cz

This entry was posted in Nekategorizované and tagged . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s