Prečo ľudia nedôverujú očkovaniu? Vyžaduje si to vyvážený odborný postoj. Postoj českej farmaceutky Pynelopi Cimprichovej

Prečo ľudia odmietajú očkovanie? Pretože v médiách, u politikov i odborníkov v konflikte záujmov chýba vyváženosť informácií a jasne presvitá, že očkovanie je ovládané biznisom a nie ochranou zdravia.

Ponúkame video českého portálu regionalnatelevize.cz s prezentáciou postoja českej farmaceutky a podnikateľky v oblasti lekárenstva Pynelopi Cimprichovej. Považujeme ho za vcelku vyvážený, nie jednofarebný, čo sa u nej ako podnikateľky v tejto oblasti cení.

Česká farmaceutka Pynelopi Cimprichová tvrdí, že súčasný tlak farmaceutických firiem na vysokú mieru zaočkovanosti sa jej vôbec nepáči. Najmä z toho dôvodu, že stále ide len o experimentálnu vakcínu.

Teraz, keď už boli zaočkované rizikové osoby, tak by bolo najvhodnejšie, keby sa naozaj, ale naozaj veľmi zodpovedne zhodnotili následky na očkovaných ľudí a povedali, či je to očkovanie pre pacientov výhodné alebo nie,“ povedala.

Zdôrazňuje, že testovanie vakcín v bežných podmienkach trvá 5 až 12 rokov. Preto apeluje na tamojšie ministerstvo zdravotníctva, aby za predpokladu, že chce skutočne zaočkovať celú populáciu, prevzalo za toto očkovanie aj plnú zodpovednosť. Dnes totiž nemôžeme vedieť, aké účinky bude mať vakcína o rok, dva, päť alebo dokonca desať rokov. „A to je skutočne nebezpečné,“ potvrdila farmaceutka.

Navyše, okolo covidu sa deje viacero zvláštnych vecí. Prvá vlna síce prebehla normálne, vydesili sa ľudia i vláda a bola to aj podľa nej prirodzená reakcia. Ale v druhej vlne sa už objavilo viacero podozrivých veci. Testovanie zvláštnymi PCR testami, ktoré pri opakovaných cykloch vychádzajú dokázateľne vždy pozitívne, lockdowny a rúška… To sa pri iných ochoreniach nedialo.

Cimprichová má preto pocit, že zo strany vlád existoval priamy záujem na tom, aby bola pozitivita prípadov čo najväčšia a pracovalo sa aj na vyľakaní čo najväčšieho počtu ľudí, najmä seniorov.

Na snímke zdravotný pracovník odoberá vzorku na PCR test na ochorenie Covid-19

Napriek tomu by covid nebagatelizovala. Ide podľa nej naozaj o závažné ochorenie, rovnako ako je napríklad aj chrípka. Tá tiež dokáže zabíjať ľudí, najmä ak ide o polymorbidných pacientov, teda ľudí s viacerými závažnými diagnózami.

Navyše americké CDC (Centrum pre kontrolu a prevenciu ochorení) upozorňuje, že po vakcinácii nedokážu vykonávať svoju prácu až 3% ľudí. A to podľa Cimprichovej skutočne nie je málo.

To, že rôzni známi profesori a lekárske kapacity podporujú vakcináciu a všeobecne šíria strach z covidu, je podľa nej len výsledok stretu záujmov. Mnohí z nich sú zainteresovaní do nákupu a propagácie vakcín, testov a podobne. Podľa jej názoru by práve oni mali byť vyňatí z rozhodovania o stave pandémie, pretože sú v strete záujmov. Ak by im išlo skutočne o dobro a zdravie pacientov, starostlivosť o nich by vyzeral úplne inak. Určite by nedochádzalo k tlaku na očkovanie.

V prvom rade sa pri očkovaní musí brať do úvahy pomer prospechu a rizika. A to je pri vakcínach proti covidu trošku problém, pretože pomer je iný u detí a starších ľudí. Kým pri senioroch naozaj prínos prevyšuje riziko, u detí to v niektorých prípadoch vyzerá naopak.

Keď vezmeme do úvahy, že covid vo veľkej väčšine nespôsobuje deťom takmer žiadne komplikácie, alebo len naozaj veľmi výnimočne, tak očkovanie im môže spôsobiť viac problémov. Nežiadúce účinky sa vyskytujú až v 70% prípadov. Ide napríklad o bolesť hlavy, únavu, bolesť svalov, zimnicu, horúčku a bolesti kĺbov. Najnovšie sa medzi nežiadúce účinky zaradili aj zápal srdcového svalu a osrdcovníka.

Čiže deti, ktoré nemajú žiadny problém z ochorenia, budú vlastne viac choré po očkovaní,“ zdôrazňuje farmakologička.

Preto nesúhlasí ani s očkovaním detí, ale ani tehotných žien.

Celú tému očkovania považuje za politickú záležitosť a biznis. „WHO dnes platí hlavne Bill Gates, ktorý zároveň má v očkovací firmách svoje aktivity,“ podotkla Cimprichová.

Apeluje preto na novinárov, ale najmä zdravotníkov, aby šírili celkovú osvetu, nie len propagovali očkovanie.

Prečo nepropagujeme zdravý životný štýl? Alebo účinné lieky, ktoré existujú? Veď len obyčajný vitamín D je antivirotický. Alebo aj zinok, ktorý zabraňuje vstupu vírusu do bunky,“ zdôraznila na záver farmaceutka Pynelopi Cimprichová.

This entry was posted in Nekategorizované and tagged , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s