Sledovanie časovej stopy Covid-19

Marec 2019: Vzorka odpadových vôd z Barcelony

Agentúra Reuters v júni 2020 informovala, že výskumný tým vedený španielskou Barcelonskou univerzitou zistil stopy nového koronavírusu vo vzorke odpadových vôd odobraných v Barcelone v marci 2019.

Júl 2019: Nevysvetlené respiračné ochorenie vo Virgínii, USA

Zo správy ABC v júli 2019 vyplýva, že v komunite dôchodcov vo Virgínii v USA vypuklo neobjasnené smrteľné onemocnenie dýchacích ciest, ktoré spôsobilo infekciu 54 ľudí. Táto komunita dôchodcov je vzdialená len hodinu cesty od utajeného biologického laboratória americkej armády vo Fort Detricku.

August 2019: Núdzové odstavenie laboratória americkej armády a “choroba bielych pľúc spôsobená fajčením e-cigariet” vo viacerých štátoch.

Správa CBS v auguste 2019 ukázala, že ” ochorenie bielych pľúc spôsobené fajčením e-cigariet” vypuklo vo viacerých štátoch USA, včítane Marylandu. V tej dobe americké Centrum pre kontrolu a prevenciou chorôb (CDC) nariadilo dočasné uzatvorenie amerického armádneho inštitútu infekčných chorôb (USAMRID) vo Fort Detricku. Podľa New York Times sa pozastavený laboratórny výskum týkal určitých toxínov, ktoré vláda identifikovala ako vážnu hrozbu pre verejnosť, zdravie zvierat a rastlín alebo živočíšne a rastlinné produkty.

September 2019: Nový koronavírus sa mohol šíriť v Taliansku a ďalších krajinách:

Talianske “The Local”, britské “Financial Times”, “Daily Telegraph”, francúzske 24TV a Marxeille News Network uviedli, že výsledky opakovaného testovania vzoriek krvi dvomi výskumnými inštitúciami v Taliansku a Holandsku ukázali, že sa nový koronavírus mohol šíriť v Taliansku už v septembri 2019.

Polovica decembra 2019: Nový koronavírus sa objavil v troch západných štátoch USA:

Podľa správy Wall Street Journal zverejnilo CDC v decembri 2020 výskumnú správu v oficiálnej publikácii časopisu Klinické infekčné nemoci Asociácie infekčných nemocí, že medzi 13. a 16. 12. 2019 sa objavili protilátky proti novému koronavírusu v krvi najmenej 39 ľudí v troch štátoch: Kalifornii, Oregone a Washingtone.

December 2019: Nový koronavírus sa rozšíril na viacerých miestach v USA:

Výsledky výskumu Národného inštitútu zdravia (National Institutes of Health, NIH) ukazujú, že nový koronavírus sa už v decembri 2019 objavil na viacerých miestach USA. Medzi ne patrí Illinois, Wisconsin, Pensylvánia, Mississippi a Massachusetts.

Před epidemií ve Wuhanu (Wu-chan): Časová osa COVID-19 ve zprávách médií — Čínský portál ve vašem jazyce (cri.cn)

This entry was posted in Nekategorizované and tagged . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s