Ruský štátny úrad Roskomnadzor obvinil YouTube z pravidelnej cenzúry ruských médií

Úrad venujúci sa dozoru internetu Roskomnadzor zistil, že YouTube pravidelne cenzuruje ruské médiá kvôli ich obsahom, informovala jeho tlačová služba

YouTube

Ilustračné foto

„Filmy, ktoré sa vysielali na ruských federálnych kanáloch a neobsahujú žiadne vekové obmedzenie, podľa názoru administratívy YouTube, môžu byť dostupné až plnoletým,“ citujú ruské médiá správu Roskomnadzoru.

Spresňuje sa, že veľa videí je dostupných len po autorizácii či dodatočnom súhlase pre zobrazenie obsahu pre dospelých.

Roskomnadzor ďalej uviedol, že blokovaniu zo strany YouTube sú vystavené videá, „ktoré prinášajú sledujúcim inú pozíciu ako západný mainstream“.

Podľa informácií úradu, YouTube v roku 2020 deväťkrát obmedzil prístup ruských médií k svojim účtom a trikrát k ich materiálom. Za štyri mesiace roka 2021 boli zablokované tri účty a päť materiálov ruských médií.

Roskomnadzor už dávnejšie požadoval od sociálnej siete Instagram, aby prestala blokovať obmedzenia na prehrávanie ruskej hymny.

Cenzúra ruskej ambasády

Pred dvoma týždňami Veľvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku zverejnilo správu o tom, že jeho profil na Facebooku bol obnovený po tom, čo hu predtým zablokovali. Ambasáde sa nepodarilo zistiť, prečo bol účet blokovaný.

„Radi informujeme sledujúcich našej stránky, že obnovila svoju prácu. 3. apríla tohto roka bola zablokovaná,“ stálo v úvode správy.

Veľvyslanectvo poukázalo tiež na to, že sa ambasáde nepodarilo zistiť dôvody blokovania účtu.

„Zároveň by sme chceli poďakovať kancelárii Central Eastern Europe Facebook za interakciu a pozornosť venovanú príslušnému odvolaniu veľvyslanectva.“

Uveďme, že 4. apríla tlačová služba Veľvyslanectva Ruska na Slovensku informovala agentúru Sputnik o tom, že 3. apríla bola zvonku zablokovaná stránka veľvyslanectva na Facebooku. Výsledkom bolo, že diplomati nemali možnosť informovať sledujúcich o pamätných podujatiach pri príležitosti oslobodenia Bratislavy, a ďalších miest a obcí Slovenska, vojakmi Červenej armády od fašizmu.

„Elektronický útok na internetový zdroj veľvyslanectvo sa uskutočnil pred oslavami oslobodenia Bratislavy a ďalších miest a obcí Slovenska od fašizmu, čo nám predovšetkým neumožňuje informovať našich sledujúcich o pamätných podujatiach pri tejto príležitosti a tiež o udalostiach v Rusku a aktivitách veľvyslanectva,“ poznamenali v správe.

Zdroj: cz.sputniknews.com

This entry was posted in Nekategorizované. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s