Vláda schválila prítomnosť cudzích vojsk na území SR a ich vysielanie do zahraničia (zrejme na Ukrajinu)

Médiá a politici nám podsúvajú údajné hrozby vyplývajúce z pohybu ruskej armády na ruskom území, pričom si pomáhajú aj snímkami presunov ukrajinskej armády, vydávané za ruské presuny, alebo cvičeniami ruskej armády na Sibíri.

Pritom sa mlčí o masívnom presúvaní amerických vojakov a zbraní do Nemecka a ich presunoch cez územie Slovenska na Ukrajinu, americkej hrozbe v Čiernom mori, pri hraniciach RF.

A vláda SR mlčí aj o svojej podpore militaristickým plánom NATO na Ukrajine povolením presunov zahraničných vojsk cez svoje územie. Svedčí o tom návrh na aktualizáciu súhlasu vlády Slovenskej republiky s prítomnosťou zahraničných ozbrojených síl na území Slovenskej republiky a s vyslaním ozbrojených síl Slovenskej republiky mimo územia Slovenskej republiky na účel vojenských cvičení v 1. polroku 2021, ktorý bol schválený.

Návrh už schváleného uznesenia:

Odkaz na Úrad vlády SR:

https://rokovania.gov.sk/RVL/Material/25894/1

Predkladacia správa:

Predkladacia správa Vláda Slovenskej republiky svojím uznesením č. 795 zo16. decembra 2020 schválila podľa čl. 119 písm. o) Ústavy Slovenskej republiky návrh na vyslovenie súhlasu vlády Slovenskej republiky s prítomnosťou zahraničných ozbrojených síl na území Slovenskej republiky a s vyslaním ozbrojených síl Slovenskej republiky mimo územia Slovenskej republiky na účel vojenských cvičení v 1. polroku 2021 (ďalej len „materiál“).

Uvedený materiál sa predkladá v nadväznosti na zmeny realizované v procese plánovania medzinárodných cvičení v spolupráci so zahraničnými partnermi a zmeny spojené s prijímaním opatrení spojených s pandemickou situáciou COVID-19.

Uvedenou aktualizáciou sa spresňujú údaje celkovo v 8 cvičeniach, z toho v 2 cvičeniach na území Slovenskej republiky a v 6 cvičeniach mimo územia Slovenskej republiky. K aktualizácii dochádza aj pri niektorých cvičeniach(v počte 14), ktoré boli z dôvodu epidemiologických opatrení pri COVID-19 odložené na neskoršie obdobie, alebo v danom období neboli z rovnakého dôvodu vykonané.

Materiál sa týka výhradne pôsobnosti Ministerstva obrany Slovenskej republiky a ozbrojených síl Slovenskej republiky. Finančný vplyv materiálu je obsiahnutý v doložke vplyvov, pričom tieto výdavky sú plne zabezpečené v rozpočte kapitoly Ministerstva obrany Slovenskej republiky.

Vlastný materiál a prílohy sú uvedené na stránke Úradu vlády SR, viď odkaz hore.

Zdroj: gov.sk

This entry was posted in Nekategorizované and tagged , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s