Mlčiaca väčšina povstala a zobrala si 17. november späť: Arogantný Naď s Matovičom si koledujú o ďalšie masové protesty

Prevzaté z webu Hlavné správy, 18. 11. 2020

17. novembra roku 2020 nastal historický zlom. Mlčiaca väčšina, ktorá bola doteraz oligarchickým kapitalizmom a vládou utlačovaná, povstala a ukázala, že sa dokáže brániť a vyjsť do ulíc. Arogantná vládna moc na čele s Matovičom a Naďom to však stále nepochopila a bežných ľudí, ktorí včera vyšli do ulíc označuje dehonestujúcimi prívlastkami. Vláda nepochopila, že ak sa nespamätá a nezmení svoje správanie, včerajší deň bol začiatkom jej konca.

Niektorí komentátori a politici vo veľkom vyplakávajú, že im niekto vraj ukradol 17. november. Skutočnosť je však presne opačná.

Kapitalisti ukradli ľuďom 17. november

17. novembra 1989 totiž na námestiach neboli takmer žiadni liberáli. Boli to v drvivej väčšine bežní pracujúci ľudia s konzervatívnym zmýšľaním a sociálnym cítením, ktorí chceli nastoliť tzv. socializmus s ľudskou tvárou, sčasti aj s trhovým charakterom, no v žiadnom prípade nežiadali žiadny liberálny ani oligarchický kapitalizmus dnešného typu.

A boli to práve kapitalisti, ktorí v nasledujúcich rokoch ukradli ľuďom 17. november a doteraz ho vydávali za svoj hlavný sviatok, ktorý mal potvrdzovať ich zvrátenú ideológiu. Aj z tohto dôvodu sa väčšina ľudí k tomuto sviatku nehlásila.

Mlčiaca väčšina si svoj sviatok zobrala späť

17. novembra 2020 však nastal zlom. Slováci si svoj sviatok vzali späť. Desiatky tisíc ľudí v Bratislave a ďalšie tisíce v mestách po celom Slovensku povstali nielen proti Matovičovej vláde, ktorá im berie slobodu a ľudské práva odvolavajúc sa na údajnú pandémiu, ale aj celkovo proti súčasnému liberálnemu kapitalizmu, ktorého už majú ľudia plné zuby.

Arogantný milionár Matovič sa stal hlavným symbolom presne toho, za čo v roku 1989 ľudia neštrngali. Ľudia chceli len spravodlivejší socializmus s prvkami férového trhového systému a nie zbohatlíkov, ktorí nevedia čo s peniazmi.

Matovič a Naď urážajú protestujúcich Slovákov

Matovič však napriek obrovskému počtu bežných ľudí v uliciach miest po celom Slovensku, svoju aroganciu prejavuje naďalej a svojim vulgárnym slovníkom dehonestujúcim ľudí v žiadnom prípade neprispieva k ukľudneniu situácie.

Ešte horší slovník má však minister obrany Jaroslav Naď, ktorý na sociálnej sieti nazval všetkých protestujúcich 17. novembra, opicami, extrémistami, bitkármi a psychopatmi. Ak by sme žili v normálnej civilizovanej krajine, za takýto výrok by minister okamžite musel odstúpiť.

Áno je pravdou, že tam boli aj takí, ktorí namiesto vyjadrenia svojho názoru si prišli vybiť svoju energiu, no kľudne by sme ich mohli spočítať na prstoch dvoch rúk.

Na proteste boli slušní ľudia

Drvivá väčšina , teda 15 000 -20 000 ľudí na Hodžovom námestí v Bratislave boli bežní ľudia, ktorí len prišli vyjadriť svoju nespokojnosť s vládou Igora Matoviča a prišli si ukradnutý november vziať späť.

Treba ešte podotknúť, že takýto obrovský dav prišiel do hlavného mesta aj napriek tomu, že bol zastrašovaný vládnymi politikmi. Minister vnútra Mikulec hovoril o zbraniach, (čo sa samozrejme nepotvrdilo), bol vyhlásený núdzový stav a ľudia boli zastrašovaní zásahom polície, či obrovskými pokutami. Ak by boli zhromaždenia oficiálne povolené, do ulíc Bratislavy by sa pravdepodobne vydal dvojnásobný počet demonštrujúcich.

Ak nepríde sebareflexia, vláda si koleduje o ďalšie protesty

Matovič s Naďom si svojimi dehonestujúcimi výrokmi voči ľuďom, z ktorých daní sú platení, koledujú o ďalšie veľké protesty. Matovičova vláda už vo veľkom dôveru ľudí stratila. No ak nevykoná sebareflexiu, včerajšia akcia môže byť začiatkom jej konca.

Na ukľudnenie situácie, by sa mali obaja aktéri vládnej moci ľuďom ospravedlniť a začať zmierňovať nezmyselné a neopodstatnené opatrenia proti koronavírusu, ktoré ničia slovenskú ekonomiku a tým pádom aj živobytie všetkých bežných ľudí.

Samuel Gdovin

Vyšlo pôvodne na Hlavných správach

Galéria | This entry was posted in Nekategorizované. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s