Huawei otvoril inovačné centrum informačných technológií v Srbsku

Společnost Huawei otevřela v Bělehradu digitalizační a inovační centrum, které se zaměří na identifikaci a podporu špičkových talentů v oblasti informační technologie v Srbsku. Fotografie: China Global Television Network / CGTN

Foto: China Global Television Network / CGTN

Čínska technologická spoločnosť Huawei otvorila inovačné centrum informačných technológií v srbskom Belehrade, čím poskytla ďalšiu podporu prosperujúcemu technologickému priemyslu v krajine.

Centrum pre digitalizáciu a inováciu Huawei sa zameria na hľadanie nových talentov, začínajúcich spoločností alebo len miestnych spoločností so skvelými nápadmi a pomôže im sa rozvíjať.

Regionálny riaditeľ spoločnosti Huawei Li Meng-čchun verí, že toto partnerstvo pomôže Srbsku posilniť jeho pozíciu jedného z popredných hráčov v oblasti informačných technológií. Li Meng-čchun poukázal na to, že „Srbsko má pozoruhodný systém pre podporu talentov a inovácií. Spolu s miestnymi partnermi chceme vytvoriť digitálny ekosystém a jeho pomocou naplniť srbské ciele digitálnej transformácie.“

Podľa neho sa už začal realizovať plán na spolupráci spoločnosti Huawei s najlepšími srbskými talentami na informačné technológie v dvoch nových smeroch. „Úrad pre elektronickú správu bude spolupracovať s Huawei a čoskoro vytvorí inteligentnú vzdelávaciu platformu s infraštruktúrou virtuálnych desktopov. Potom začneme postupne zavádzať technológiu umelej inteligencie.“

Tieto kroky uvítala jedna s popredných firiem na informačné technológie v Srbsku Vega IT Solutions, ktorá sídli v technologickom centre Novi Sad. Jej zakladateľ a generálny riaditeľ Sasa Popovic k tomu povedal: „Domnievame sa, že dve najdôležitejšie veci, aby naša krajina v budúcnosti prosperovala, sú vzdelanie a podnikanie.“!

Priemysel informačných technológií sa podieľa 6 % na srbskom HDP a vedenie krajiny dúfa, že v priebehu niekoľkých rokov predbehne poľnohospodárstvo. Očakáva sa, že inovačné centrum Huawei im pomôže dosiahnuť tento cieľ.

Po Rusku, Bielorusku je Srbsko ďalšou krajinou, kam čínska spoločnosť Huawei presúva svoje investície do informačných technológií z USA, ktoré sa stávajú rizikovou krajinou pre investovanie.

Zdroj: http://czech.cri.cn/chinanews/3883/20200928/552733.html

This entry was posted in Nekategorizované and tagged , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s