Huawei podpísal dohodu so Seznamom. Bude vyhľadávať na jeho mobiloch a dodá aj ďalšie aplikácie

HUAWEI P40 Pro

Ako vyzerá americké chápanie trhovej spoločnosti a konkurencie dnes? Vlani politickým zásahom zakázala spoločnosti Google spolupracovať s čínskou spoločnosťou Huawei, aby sa tak pokúsila „trhovým“  spôsobom zastaviť jej úspešné presadzovanie sa ako špičkovej technologickej spoločnosti vo svete.

Aj tento prípad ukazuje, že globálne technológie by nemali patriť pod správu národnej vlády a súkromných spoločností, ale globálnej správy, aby nebolo možné svoje úzke národné záujmy presadzovať proti iným krajinám cez globálne technológie.

Situácia sa zákazmi využívania služieb Google stala pre Huawei zložitejšou, ale čínska spoločnosť je dostatočne silná a vynaliezavá na to, aby takéto prekážky dokázala postupne zvládnuť.

Množstvo ľudí jednak nepoužíva služby Google a preto im telefóny bez jej služieb vyhovujú. Je tu jednak náhrada v podobe ruského vyhľadávača Yandex.com, a pre českého a slovenského používateľa aj český Seznam.cz.

Spoločnosť Huawei aj preto podpísala zmluvu o spolupráci s českou internetovou jednotkou – Seznamom.

Seznam.cz bude na nových telefónoch P40, P40Pro a P40Lite východiskovým vyhľadávačom a firma do obchodu AppGallery dodá viacero svojich aplikácií známych s iných androidov.

Číňania tiež rýchlo reagovali tým, že na západné trhy prišli a AppGallery a HMS, čo sú alternatívy za Play Store a Google Play Services. Vzhľadom k popularite značky v Česku sa Huawei darí oslovovať aj miestnych vývojárov.

V AppGallery nájdeme mobilné samoobsluhy všetkých troch českých operátorov, nákupné aplikácie (Alza, CZC, Heuréka, Kupi, Tesco, Lidl), televízie (02 TV, Lepší.TV, T-Mobile TV, Sledování.TV, Mall.TV) a niekoľko bankových aplikácií (KB, ČSOB, Richee, HomeCrecit, Zonky, skoro aj RB a ČSň. Okrem toho sú v ponuke tiež navigácie Dynavix, Můj Vlak, počasie Klara, Ulož.to, Mall.TV, Tipsport či Bakalári Online.

Zdroj: TZ Huawei

 

 

Galéria | This entry was posted in Nekategorizované and tagged , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s