Rusko je znepokojené vojensko-biologickou aktivitou USA

Ruská strana so znepokojením sleduje vojenské a biologickej aktivity USA v blízkosti hraníc Ruska a chcela by, aby objasnili účel svojich laboratórií v krajinách susediacich s Ruskou federáciou a Čínou, namiesto „organizovania propagandistických hier okolo koronavírusu„. Novinárom to uviedol zdroj na ruskom ministerstve zahraničia.

Americkí predstavitelia v posledných dňoch opakujú, že koronavírus Covid–19 je čínskeho pôvodu a obviňujú Čínu, že neprijala včasné opatrenia, ktoré by zabránili rozvoju národnej epidémie v globálnu pandémiu. V Pekingu hovoria, že vírus mohol byť prepašovaný do ČĽR americkými jednotkami, ktoré prišli do Wu–chanu na Svetové vojenské hry v novembri minulého roka, t. j. tesne pred vypuknutím infekcie.

„Aby sme jednoznačne odpovedali na otázku o zdroji, o tom, kde sa objavil prvý chorý, je nutné viesť veľkú vedeckú prácu. Najmä vtedy, ak vznikol vírus v prirodzenom prostredí v dôsledku prirodzených mutácií,“ povedal s tým, že pravdepodobne to nie je na jednom mieste, takže je len ťažko vhodné obviňovať akúkoľvek krajinu.

Prenos je možný rýchlo

Dodal, že „o to viac v globalizovanom svete, keď je väčšina štátov úzko prepojená transportnou komunikáciou, je prenos infekcie z jedného bodu planéty na druhý otázkou niekoľkých hodín„. „Takže obviňujúci tón pripomienok na adresu Číny, ktorý teraz znie z Washingtonu, vyvoláva zjavné rozpaky,„ poznamenal.

Podľa neho „si stačí pripomenúť, že to boli Spojené štáty, ktoré boli po mnoho desaťročí hlavnou hybnou silou globalizácie a snažili sa ju využiť vo svojich geopolitických a ekonomických záujmoch„. Dodal, že teraz môžu obviňovať len samých seba, že nemysleli na negatívne vedľajšie účinky.
Uviedol, že čo sa týka „americkej stopy„ vo vzniku Covid–19, ku dnešnému dňu takýmito informáciami nedisponujú:

„Dlho sme však so znepokojením sledovali vojenské a biologické aktivity USA vykonávané v tesnom susedstve našich hraníc. V snami susediacich krajinách južného Kaukazu a Strednej Ázie a neskôr pri hraniciach s Čínou sa nachádzajú biologické laboratória vybudované z peňazí Washingtonu a za účasti špecialistov, ktorí odtiaľ cestujú.„

Podľa jeho slov „o tom, čím sa zaoberajú v uzavretých blokoch (laboratórii), dokonca nevedia ani miestne úrady„. Dodal, že Američanom je dobre známe, že vývoj súvisí s Pentagonom, pretože ich financovanie sa realizuje priamo z jeho rozpočtu.

„Inými slovami – otázky smerom k Spojeným štátom naozaj sú. Bolo by dobré, keby miesto organizovania propagandistických hier okolo koronavírusu objasnili účel svojich laboratórií,“ dodal.

Tiež ešte dodal, že momentálne je hlavnou úlohou rýchlo sa s vírusom vysporiadať, pričom to možno dosiahnuť len spoločným úsilím celého ľudstva.

Poznámky:

Ak by USA skutočne chceli žalovať Čínu, hoci niet žiadnych dôkazov, Čína a celý svet naopak by mohol žalovať USA o odškodné za spustenie krízy v rokoch 2008-2009, ktoré je hodnoverne doložené množstvom údajov.

Pripomeňme si staršie články na túto tému:

https://forumsk.wordpress.com/2017/07/26/naco-je-usa-biologicka-slucka-okolo-ruska/

https://forumsk.wordpress.com/2018/10/07/vedci-podozrievaju-pentagon-z-vyvoja-biologickych-zbrani/

 

This entry was posted in Nekategorizované. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s