Nemci považujú Trumpa (USA) za najväčšiu hrozbu pre svetový mier s priepastným rozdielom medzi ním a Putinom

Prezident USA Donald Trump je pre nemeckých občanov vnímaný ako väčšia hrozba pre svetový mier ako ruský prezident Vladimir Putin, severokórejský vodca Kim Čong-un, iránsky duchovný vodca ajatolláh Alí Chameneí a čínsky prezident Si Ťin-pching. Vyplýva to z výsledkov prieskumu inštitútu YouGov pre tlačovú agentúru DPA, ktoré boli zverejnené dnes.

Na snímke americký prezident Donald Trump

To, že Trump je najväčšou hrozbou pre svetový mier spomedzi týchto osobností, si myslí 41 percent respondentov. Kim Čong-una považuje za hrozbu 17 percent, Putina 8 percent a Chameneího a Si Ťin-pchinga 7 percent opýtaných.
Prieskum sa uskutočnil od 16. do 18. decembra na vzorke 2024 osôb.

Podobne dopadol prieskum inštitútu YouGov minulý rok, v ktorom sa ale porovnávali iba Trump, Kim Čong-un a Putin. D. Trumpa vtedy považovalo za najväčšiu hrozbu pre svetový mier z tejto trojice 48 percent opýtaných, 21 percent si vybralo Kima a 15 percent Putina.

Inštitút Kantar uskutočnil v dňoch 12. – 19. decembra prieskum na reprezentatívnej vzorke 1014 občanov pre mediálnu skupinu Funke. Viac Nemcov (57 percent) podľa neho dôveruje francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi ako kancelárke Angele Merkelovej (53 percent). Macrona skôr negatívne vníma 32 percent opýtaných, Merkelovú 44 percent.
U ďalších piatich hláv štátov a vlád prevažujú negatívne hodnotenia dôvery. Na treťom mieste skončil bývalý rakúsky kancelár Sebastian Kurz, ktorému vníma skôr pozitívne 33 percent a skôr negatívne 41 percent Nemcov.
Štvrtý Putin (26 k 67 percentám) je na tom výrazne lepšie ako britský premiér Boris Johnson (12 k 71 percentám) a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan (šesť k 86 percentám). Na konci rebríčka je Trump, ktorému dôveruje šesť percent a nedôveruje 89 percent Nemcov.

(-ma-)

 

This entry was posted in Nekategorizované. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s