Čínske ministerstvo zahraničia označilo USA za najväčšiu hrozbu pre celosvetovú bezpečnosť

Spojené štáty umelo vytvárajú obvinenia proti iným štátom s cieľom zahajovať vojny po celom svete, a preto sa stali najväčším nebezpečenstvom pre celosvetový mier a bezpečnosť, uviedla hovorkyňa čínskeho ministerstva ZV Chua Čchung-jing na brífingu 11. 12. 2019 v rámci svojho komentára k článku Washington Post z 9. decembra o vojenskom konflikte v Afganistane, v ktorom noviny poukázali na to, že zverejnené dokumenty sú v rozpore s verejnými prehláseniami prezidentov, vojenských veliteľov a diplomatov o pôsobení USA v Afganistane.

Pripomenula, že Spojené štáty zahájili vojenské útoky proti Iraku na základe údajnej prítomnosti zbraní hromadného ničenia v krajine, čo viedlo k desiatkam tisíc obetí a hromadnému vysťahovaniu miestnych obyvateľov, ale neskôr priznali, že informácie boli nepravdivé a dôkazy o prítomnosti zbraní sa ukázali byť obyčajným pracím práškom. Dodala, že americké letecké útoky v Sýrii tiež viedli k množstvu obetí a hromadnej migrácii, ale nakoniec sa ukázalo, že „dôkazom“ o údajných chemických útokoch v Sýrii bolo v skutočnosti zinscenované video vyrobené Bielymi prilbami.

„Skutočnosť, že Spojené štáty si z toho nevzali ponaučenie, je žalostným stavom, USA naďalej umelo vytvárajú obvinenia s cieľom zahajovať vojny po celom svete, útočia, zabíjajú a predlžujú tragédie. Takéto USA sa stali najväčšou hrozbou pre celosvetový mier a bezpečnosť a tiež najväčším porušovateľom ľudských práv“, uviedla.

(-ma-)

Galéria | This entry was posted in Nekategorizované and tagged , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s