Čínsky minister zahraničia vyzval USA, aby sa „ukľudnili“ a zrevidovali svoju politiku

Minister zahraničných vecí Číny Wang I vyzval USA, aby sa čo najskôr „ukľudnili“, dívali sa rozumne na Čínu a na svet, spolu s čínskou stranou budovali vzťahy založené na nekonfrontácii, vzájomnej úcte a vzájomných výhodách.

Čínský ministr zahraničí Wang I

Zdôraznil, že Čína je ochotná na základe rovnoprávneho dialógu a vzájomnej úcty urovnať rozpory existujúce medzi Čínou a USA, v žiadnom prípade ale nestrpí jednostranné sankcie. „Americkú politiku voči Číne je potrebné čo najrýchlejšie vrátiť na civilizovanú cestu, zákonné práva Číny musia byť rešpektované“, povedal šéf zahraničných vecí ČĽR.
Wang I označil USA za „rušiteľa pokoja“ v súčasnom svete a prehlásil, že neustále porušujú medzinárodné dohody a odstupujú od nich.

„Za krátke dva roky odstúpili USA od Transpacifického partnerstva, Parížskej dohody o klíme, jadrovej dohody s Iránom, Rady pre ľudské práva OSN,. Viedenskej konvencie o diplomatických vzťahoch a zmluvy INF… Podobné verejné odstúpenia od dohôd a ich porušenie vytvára medzinárodnému spoločenstvu mnoho problémov, USA sa stali rušiteľom pokoja v súčasnom svete“, povedal Wang I na fóre o zahraničnej politike Číny.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/politika/2019121311099159-cinsky-ministr-zahranici-vyzval-usa-aby-se-uklidnily-a-zrevidovaly-svou-politiku/

Galéria | This entry was posted in Nekategorizované and tagged , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s