Ako USA kradnú sýrsku ropu

USA tento týždeň oznámili, že majú v pláne poslať dodatočné sily na severovýchod Sýrie na ochranu nálezísk ropy pred bojovníkmi teroristickej organizácie Islamský štát. “USA sú rozhodnuté posilniť svoje pozície pri koordinácii s partnermi z SDF (Sýrskych demokratických síl) na severovýchode Sýrie dodatočnými vojenskými silami a prostriedkami a nepripustiť, aby sa náleziská ropy dostali znovu do rúk IS alebo iných hráčov, ktorí situáciu destabilizujú”, povedal v rozhovore pre agentúru Sputnik hovorca Pentagonu.

Aj z tohto vidieť, že IS plnil pre USA nielen úlohu zástupnej armády, ale jeho “porážkou” USA zdôvodňovali aj svoju prítomnosť v Sýrii, samozrejme, kde inde, ako pri ropných poliach. Toto Američan nezakryje, kde to páchne peniazmi, ropou a zločinom, tam sa cíti ako doma.

Podľa medzinárodného práva, aj podľa samotných amerických zákonov, však všetky zásoby uhľovodíkov a iných úžitkových nerastov na území Sýrskej arabskej republiky nepatria ani teroristom IS, ale ani samozvaným “americkým ochrancom”, ale výhradne Sýrskej arabskej republike. Podľa žiadneho zákona nemajú USA právo “chrániť”, alebo skôr povedané priamou rečou, kradnúť ropu Sýrii.

Ako zdôraznil hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov “A preto všetko, čo robí Washington – dobytie a udržiavanie pod svojou ozbrojenou kontrolou ropných polí na východe Sýrie – je jednoducho medzinárodným štátnym banditizmom”.

“Skutočná príčina tejto nezákonnej činnosti USA v Sýrii je vzdialená Washingtonom vyhlasovaným ideálom slobody a heslom boja proti terorizmu. Ako svedčia snímky kozmickej rozviedky MO RF, ako pred rozdrvením teroristov ISA za Eufratom, tak aj po ňom sa sýrska ropa pod spoľahlivou ochranou amerických vojakov aktívne ťažila a posielala vo veľkom množstve za hranice Sýrie na spracovanie”, prehlásil Konašenkov. Pobřežní závod na těžbu ropy Mayadin

Pobrežný závod na ťažbu ropy Mayadin

Pritom Washington oficiálne vyhlásil sankcie na dodávky ropných výrobkov do Sýrie. “Pod ochranou amerických vojakov a príslušníkov súkromných vojenských spoločností sa posielajú autocisterny z ropných polí vo východnej Sýrii tajne do iných krajín. Aj samotná ťažba ropy sa prevádza za pomoci zariadenia, ktoré bolo dodané prednými západnými korporáciami bez ohľadu na všetky americké sankcie.”

Vývoz ropy realizuje spoločnosť Sadcab, ktorú kontrolujú USA, a ktorá bola založená pri tzv. Autonómnej administratíve Východná Sýria. Príjmy z pašovania sýrskej ropy prichádzajú prostredníctvom brokerských spoločností, ktoré s touto administratívou spolupracujú, na kontá amerických súkromných vojenských spoločností a tajných služieb USA.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/2019102610876933-ruske-ministerstvo-obrany-ukazalo-dukazy-jak-spojene-staty-pasuji-syrskou-ropu-vime-kolik-na-tom/

Galéria | This entry was posted in Nekategorizované and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s