Juraj Janošovský: Igelitky za to nemôžu…

Asi ste už videli dievčinku so zanieteným výrazom v očiach demonštrovať ekofanatizmus v globálnej sieti integrovaných televíznych kanálov. Hovie si, s nepríčetným výrazom, vo svetle reflektorov médií a diskredituje vážne riziká zrejme neodvratného kolapsu Zeme.
Pripomenula mi istého „slušného“ mladíka, ktorý v Bratislave pred časom, srdcervúco vyhlásil, že je unavený z korupcie štátu. Vo veku, keď ešte neodložil všetky hračky a nezarobil ani korunu (okrem „darčekov“ z tretieho sektora). Ako skeče v groteske, pôsobia reprezentanti čudných agentúr, keď sa snažia zahmliť príčiny a posunúť riešenia vážnych spoločenských kríz.

Enviromentálnu krízu nespôsobujú igelitky, ale neregulovaná honba obchodných reťazcov, ich akcionárov, dobre „“investované peniaze bankových oligarchov, za ziskom. Konzum, ako oficiálne božstvo (do igelitiek sa toho viac zmestí!).

Korupciu nespôsobujú predajní politici, ale korporácie, ktoré ich vyberajú, pasú a zneužívajú… Za korupčné peniaze, sa zisky privatizujú a straty socializujú…
Mladí fanatici „preciťujú“ témy, ako ich bankami a koloniálnymi veľmocami futrované „mimovládne“ organizácie inštruujú. Zastierajú, že nie spotreba siedmych miliárd, ale luxus miliardárov spôsobuje ekologickú krízu (a korupciou likviduje verejné služby).
Oligarchovia kupujú autá za ceny, ako strovia „osadníci“ pod Tatrami, celá mnohokrká osada, za celý svoj život. Propaganda mieri na eutanáziu „nadbytočných ľudí“, nie na zákaz luxusnej spotreby. Oficiálna politika sa, pri svojich fašistických projektoch, zaštiťuje emotívnymi výlevmi „mladých“. Aby zatraktívnili svoju odpornú politiku, vytvárajú retrofašistické iniciatívy a strašia nimi nielen malé deti. Liberáli a libertaniáni chcú byť „lepšou“ alternatívou, ako retrofašizmus…

Čakám vzburu rozumných ľudí, ktorí exaltované prezentácie mentálne postihnutých aktivistov obmedzia. A krízy autorizujú, ako organizovanú premyslenú činnosť oligarchie.
Viem si predstaviť globálnu daň z luxusu (regionálne zdaňovanie je pri mobilite kapitálu nemožné). Nechýba (pri zdanení luxusu) len globálna autorita (jedinou globálnou autoritou je banková plutokracia), ale aj úsilie ekologické a sociálne problémy riešiť a nie ich využívať na represiu voči chudákom.

Ing. Juraj Janošovský

Článok vyšiel pôvodne na DAVDVA.

This entry was posted in Nekategorizované and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s