Komunisti v Moskve výrazne posilnili

Vládna strana Jednotné Rusko v nedeľňajších komunálnych voľbách v Moskve podstatne ustúpila zo svojich pozícií, aj keď si na radnici zachovala pomerne tesnú väčšinu.

Vyplýva to z oficiálnych výsledkov, ktoré zverejnila ústredná volebná komisia. V metropolitnom zastupiteľstve, ktoré má 45 miest, získali kandidáti podporovaní Jednotným Ruskom 25 mandátov, zatiaľčo doteraz ich mali 38.

Strata tretiny poslaneckých miest na moskovskej radnici nie je veľkým prekvapením, pretože len potvrdila pokles vplyvu Jednotného Ruska hlavne vo veľkých mestách. Strana v Moskve dokonca oficiálne kandidátov nepostavila, o poslanecké miesta sa uchádzali ako nezávislí. Vo väčšine ruských regiónov, kde sa cez víkend konali miestne voľby, si ale Jednotné Rusko zachovalo alebo upevnilo svoje pozície.

V Moskve boli veľmi úspešní komunisti, ktorí na radnici získali 13 mandátov, zatiaľčo doteraz ich mali len 5. Ľavicová strana Spravodlivé Rusko má rovnako ako liberálne hnutie Jabloko v moskovskom zastupiteľstve troch poslancov. V jednom volebnom obvode vyhrala nezávislá kandidátka podporovaná Jablokom.

Médiá zaujala porážka hlavnej vládnej strany v Chabarovskom kraji na Ďalekom východe. Na radnici správneho strediska Chabarovska žiadny zástupca Jednotného Ruska nebude, takmer všetky miesta obsadili kandidáti nacionalistickej Liberálnodemokratickej strany Vladimira Žirinovského. Budú mať väčšinu v krajskom zastupiteľstve, Jednotné Rusko skončilo po komunistoch až tretie.
(čtk)

Galéria | This entry was posted in Nekategorizované and tagged , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s