Ukrajina prepustila uneseného „svedka“. Západná verzia zostrelenia Boeingu nad Ukrajinou dostala ďalšiu ranu

V týchto dňoch prebehla výmena vojnových zajatcov medzi Ukrajinou a Ruskom. Medzi prepustenými je aj bývalý veliteľ jednotky protivzdušnej obrany Doneckej ľudovej republiky (DLR) Vladimír Cemach. Ako píšu aj autori telegramu-kanálu WarGonzo 8.9., tento krok má ďalekosiahle dôsledky pre medzinárodné vzťahy, pretože nabúrava tak dlhoročne prácne budovanú západnú verziu zostrelenia malajzijského Boeingu nad Ukrajinou.

Vladimir Cemach bol unesený za pomoci špeciálnych britských jednotiek SAS, ktoré majú prax v podobných únosoch. Zrejme to patrí k tradícii demokratických civilizovaných metód Západu. Význam, ktorý sa prikladal tejto operácii, ukazuje na dôležitosť uneseného „svedka“. Cemach bol unesený nielen kvôli budovaniu príbehu o zostrelenom Boeingu, ale predovšetkým pre súdne vypočúvanie v Haagu, pripravované na začiatok budúceho roka.

Podľa toho, že Cemach bol unesený v značnom predstihu, mučený a spracovávaný, mal podľa predstáv Západu sa verejne priznať k niečomu, čo nevidel a nepreviedol a potvrdiť západnú verziu, že lietadlo bolo zostrelené raketovým systémom Buk vo vlastníctve Ruska.

Ukrajina zaradením Cemacha medzi vymenené osoby ako hlavného svedka vlastne priznala, že
– Cemach nie je medzinárodným zločincom, nakoľko v opačnom prípade by ho to vylúčilo zo zoznamu osôb určených k výmene,
– nepodarilo sa spracovať Cemacha k vynútenej spolupráci a „priznaniu“ a tým stratil pre nich význam,
– je zrejmé, že Kyjev a teda USA sa rozhodli nepokračovať týmto smerom, pre ktorý nemajú žiadne dôkazy a rozvíjať iný príbeh s iným obsadením.

Poznámka: Sledujúc tento príbeh, príbeh Skripalovcov a množstvo ďalších podobných prípadov, musím s údivom konštatovať, že Západu sa podaril uviesť do činnosti stroj času a vrátili sme sa poznatkovo, mentálne, inteligenčne o 100 rokov dozadu. Nemôžem si pomôcť, ale to, čo predvádzajú naši západní „spojenci“ ako údajný civilizačný príklad, pokladám za silný civilizačný a inteligenčný úpadok. Toto môžu predvádzať len mentálne zaostalí ľudia a krajiny. Bohužiaľ, bohatstvo jednotlivca alebo krajiny nezaručuje vyspelosť,  tak ako to poznáme u bohatých mafiánov.

Milan Antal

Reklamy
Galéria | This entry was posted in Nekategorizované and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s