Alternatívne médiá ako hrozba?

Polícia ČR zverejnila v auguste na svojich internetových stránkach výročnú správu Národnej centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) za rok 2018. Táto správa v časti Problematika terorizmu a extrémizmu obsahuje na strane 26 frázy, z ktorých vyplýva, že Polícia ČR považuje niektoré médiá a novinárov za hrozbu.

Utopený chlapec z tureckej pláže je false flag oficiálnych médií v snahe manipulovať myslením Európanov.

„Do budúcnosti bola ako hrozba vyhodnotená činnosť tzv. alternatívnych médií, ktoré môžu výrazne podporovať vyhranenosť a radikálne názory svojich adresátov“, stojí v správe, bez toho, aby policajti definovali termín „alternatívne médiá“ a uviedli rozdiel medzi „médiami“ a „alternatívnymi médiami“.

Polícia následne poukazuje na vzájomnú spojitosť medzi týmito tzv. alternatívnymi médiami a populistami. Poukazuje tiež na skutočnosť, že ako svoj obsah tieto médiá údajne často prezentujú výmysly a konšpirácie.

„Veľmi často je zrejmá určitá miera synergie medzi alternatívnymi médiami a populistickými subjektami, ktoré vzájomne zdieľajú rovnakú témy a názorové postoje. Obsah obvykle tvoria rôzne domnienky, ktoré sú reprezentované ako fakty či konšpiračné teórie“, píše sa v správe.

NCOZ v správe neupresňuje, o ktoré „alternatívne médiá“ konkrétne ide. Rovnako ani nemenuje žiadne „populistické subjekty“, o ktorých hovorí. V tejto súvislosti sa poukazuje len na prípad vyrúbania stromov na regionálnu železničnú trať na Mladoboleslavsku z uplynulých rokov. Policajti ani v tomto prípade neuvádzajú meno páchateľa, pravdepodobne ale ide o Jaromíra Baldu. Balda v lete roku 2017 vyrúbal na koľaje dva stromy a v okolí rozhádzal letáky písané skomolenou češtinou, aby vyvolaj dojem, že ide o akciu islamských teroristov. Páchateľ bol za svoj činy odsúdený na 4 roky odňatia slobody.

K situácii, kedy ľudia vyhľadávajú okrem tradičných médií aj iné zdroje informácií, sa na začiatku júla vyjadrila aj hlavná redaktorka televízie RT a agentúry Sputnik Margarita Simoňanová. Prehlásila, že keby tradičné médiá robili poctivo a čestne svoju prácu, ľudia by sa od nich neodvracali a nehľadali informácie v iných zdrojoch.

(-ma-)

Galéria | This entry was posted in 3.4. Buržoázna ideológia, propaganda a politické hry and tagged , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s