Česká polícia vyšetruje poslankyňu za názor na migrantov

Českú poslankyňu za SPD Karlu Mařikovú z Karlovarského kraja česká polícia vyšetrovala za príspevok o migrantoch na Facebooku. Pritom nešlo o agresívny príspevok, ktorý by migrantom prial niečo zlého, len o bežný názor, s ktorým možno nesúhlasiť, ale zakazovať ho, pretože sa nedrží niekoho šablóny a prenasledovať je už za hranou zákona, demokracie a ústavných práv občanov

Foto: ČTK

„Je zakázané dovážať invazívne nepôvodné druhy rastlín a zvierat na územie EÚ. Moslimskí migranti tiež nie sú pôvodnými obyvateľmi Európy a rovnako ako invazívne druhy znamenajú nečakané šírenie a postupné vytláčanie pôvodných obyvateľov Európy. Preto by mali mať taktiež zákaz vstupu na územie EÚ“, napísala v januári 2019 pani Maříková na svoj facebookový profil.

V apríli 2019 začala polícia ČR vyšetrovať poslankyňu za tento príspevok, musela na polícii podať vysvetlenie ohľadom príspevku, vyšetrovanie stále pokračuje.

Osobne sa mi zdá príspevok pani poslankyne svojský, ale určite nie trestný. Za veľmi svojské, až trestné, možno pokladať aj názory, podporujúce migráciu miliónov ľudí zo svojich domovov do Európy. V podstate ide o krádež pracovných síl týmto krajinám, znižovanie ich ekonomického rastu a krádež je všadiaľ trestná. A zrejmým účelom má byť oslabenie pracovných práv európskych pracujúcich, nasadenie migrantov ako lacnej pracovnej sily, ako sluhov a občanov druhej kategórie v Európe, čo porušuje ich práva.

A je vôbec podivuhodné, že polícia začala poslankyňu za takýto názor vyšetrovať. Miliardy ľudí na Zemi majú na udalosti svojský názor, s ktorým nesúhlasíme,  za názory, ktoré sa nám nepáčia, by bolo potom potrebné pozatvárať polovicu ľudstva, je podivuhodné, že práve tento názor bolo potrebné vyšetrovať. Akoby sa tu celosvetovo vytváral ucelený systém a prepojenie tajnej moci, médií, sociálnych sietí, polície, súdov, ktorý má držať občanov v určitom politickom, názorovom rámci a prenasledovať všetko, čo ide mimo tohto rámca. V podstate to možno považovať za vytváranie zločineckej organizovanej skupiny.

https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/97000/policie-vysetruje-poslankyni-marikovou-z-spd-kvuli-vyrokum-o-migrantech.html

(- ma -)

Galéria | This entry was posted in 3.3. Problémy s demokraciou a ľudskými právami v kap. and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s