Kampaň za Medzinárodný deň pripomienky amerických zločinov proti ľudskosti

Pred rokom, v auguste 2018 oznámil bolívijský prezident Evo Morales založenie kampane latinskoamerických intelektuálov za vyhlásenie 9. augusta Medzinárodným dňom pripomienky amerických zločinov proti ľudskosti. V tento deň v roku 1945 zvrhli USA na japonské mesto Nagasaki svoju druhú atómovú bombu.

Táto výzva bola v latinskoamerickom prostredí dobre prijatá a je podporovaná latinskoamerickou verejnosťou a vedením krajín, ktoré trpeli a trpia neustálym zločinným útlakom amerického imperializmu.

Naopak, výzva mala slabý ohlas v krajinách Centra, a to hlavne v takých, ako Španielsko, ktoré sa podieľali a podieľajú na imperialistickom vojenskom tlaku na krajiny Latinskej Ameriky.

USA však neustále zasahujú politicky, ekonomicky, mediálne, finančne aj do vývoja európskych krajín, v snahe vnútiť im svoj politický model, svoju energetickú politiku, svoje geneticky modifikované potraviny, v snahe urobiť aj z Európy len hospodársky prívesok svojej krajiny.

Je známe, že Spojené štáty americké za 200 rokov viedli 200 vojen, intervencií, zásahov do života iných krajín. Len od roku 1945 zabili 20 až 30 miliónov ľudí.

Pripájame sa k výzve na podporu tejto kampane Svetová deklarácia proti americkým zločinom proti ľudskosti -https://levaperspektiva.cz/clanky/svetova-deklarace-proti-zlocinum-spojenych-statu-proti-lidskosti/. Kampaň môže byť podporovaná jednotlivcami aj kolektívmi pomocou prihlásenia sa do kolónky uvedenej nižšie, ktorá je spojená s organizátormi výzvy.

Světová deklarace proti zločinům Spojených států proti lidskosti

(- ma -)

Galéria | This entry was posted in 3.3. Problémy s demokraciou a ľudskými právami v kap. and tagged , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s