Čínsky prezident sa stretol s predsedníčkou vietnamského Národného zhromaždenia


12. 7. 2019 sa stretol v Pekingu čínsky prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) s predsedníčkou vietnamského Národného zhromaždenia Nguyen Thi Kim Ngan.

Na stretnutí čínsky prezident sa vyslovil, že Čína a Vietnam sú bratia a tiež dôležití strategickí partneri. Na budúci rok bude 70. výročie nadviazania diplomatických vzťahov medzi Čínou a Vietnamom. Obidve strany by si mali pri tejto príležitosti pripomenúť pôvodné zámery: podporovať priateľstvo, prehlbovať spoluprácu a posúvať bilaterálne vzťahy na novú úroveň.

Bol vysoko ocenený priateľský dialóg medzi Všečínskym zhromaždením ľudových zástupcov, a vietnamským Národným zhromaždením, legislatívne orgány oboch krajín hrajú dôležitú úlohu v politickom živote krajiny a sú dôležitou spojkou pre posilnenie vzájomného porozumenia a priateľstva medzi obidvomi národmi.

Je to dobrá správa pre svet a pokrok, pretože existovali obavy, že obidve susediace socialistické krajiny málo spolupracujú v ekonomickej, politickej, technologickej oblasti.

Zdroj: czech.cri.cn

Reklamy
Galéria | This entry was posted in 4.4. Post-klasický socializmus, koncepcie socializmu. and tagged , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s