USA vojnou v Iraku vykonali genocídu kresťanov

Americký televízny kanál Fox News sa v reportáži venoval následkom americkej invázie do Iraku v r. 2003, ktorú Američania predstavovali ako prinesenie demokracie, slobody a plurality na Blízky východ. V tejto súvislosti urobil rozhovor s predsedníčkou Rady pomoci irackým kresťanom Julianou Teimuraziovou.

Aktivistka pripomenula, že pred inváziou žilo v Iraku 1,5 milióna kresťanov, tvorili tam starovekú komunitu, o 16 rokov neskôr ich tam zostalo len 200 tisíc z asýrskej, chaldejskej a sýrskej cirkvi. Nehovoriac o zničení kresťanských kostolov a cenných historických pamiatok.

Pripomenula, že dnes milióny kresťanov po celom svete žijú v strachu z genocídy. Mnoho z nich bolo zabitých vládami, ktoré majú úzke spojenecké vzťahy s USA.

Množstvo kresťanských obetí má na svedomí tzv. islamský štát, vyhlásený v minulosti na území Iraku a Sýrie, ktorý vznikol na plnenie geopolitických potrieb USA. Pre USA boli ľudia, kresťania druhoradí, prvoradé boli ich geostrategické záujmy.
Islamský štát na šírenie svojej propagandy a teroru využíval tiež aktívne sociálne siete, čo nebolo možné bez podpory bohatých krajín.

Kresťanská aktivistka pripomenula, že svetové spoločenstvo, veľké médiá a západné krajiny prakticky zavierajú oči pred tým, čo sa deje. Hoci v iných aj drobných prípadoch dokážu spustiť celosvetovú masívnu koordinovanú mediálnu kampaň. Tento problém však zrejme pre činiteľov tzv. európskych hodnôt nie je podsatný.

Čo sa týka Sýrie, z pôvodnej 1,7 miliónovej komunity sýrskych kresťanov ich po vojne zostalo len 450 tisíc. Aj to je prínos príchodu kapitalistickej západnej demokracie do tejto krajiny.

https://cz.sputniknews.com/svet/201905249975368-fox-news-tim-ze-usa-vpadly-do-iraku-neprinesly-demokracii-ale-genocidu-krestanu/

Reklamy
Galéria | This entry was posted in Nekategorizované and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s