OSN a USA tolerujú politické vraždy v Kolumbii


5. apríla 2019 sa konal veľký pokojný protest, pochod z Paríža do Haagu kolumbijských občanov žijúcich v Európe, pred Medzinárodný trestný súd.

V r. 2016 došlo v Kolumbii k uzatvoreniu dohody medzi partizánmi z FARC-EP (Revolučných ozbrojených síl Kolumbie – ľudovej armády) a vládou, ktorý mal ukončiť vojnu. Opozičným aktivistom bola prisľúbená možnosť sa zúčastniť politického života. Napriek tejto dohode a sľubom dnes dochádza v Kolumbii, chránencovi USA, k politickým popravám aktivistov a predstaviteľov opozičných, sociálnych a ľudsko-právnych hnutí, od januára 2016 do 10. 1. 2019 ide o 566 vrážd. Vraždy sa zintenzívnili potom, ako do úradu nastúpil prezident Ivan Duque.

Kolumbijskí občania preto poukazujú na pokrytectvo Západu, USA a OSN, ktorí aj za pomoci Kolumbie chcú „demokratizovať“ Venezuelu, ale politické vraždy v samotnej Kolumbii im nevadia. Pritom USA Kolumbiu úplne ovládajú, majú tam desiatky vojenských základní.

Preto rôzne spolky kolumbijských občanov, žijúcich v Európe, sa spojili k pochodu pred Medzinárodný trestný súd v Haagu, aby mu dokumentovali situáciu v Kolumbii, aby súd si nevyberal prípady podľa politickej orientácie krajiny a iné prípady ignoroval.

( – ma -)

Reklamy
Galéria | This entry was posted in Nekategorizované. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s