Silenzium – mrazivo príťažlivé ženy hrajú revolučné piesne v rockovom podaní

Lukáš Perný, DAVDVA

Krása slovanských žien, intelektuálne posolstvá a nadpriemerný talent sa spojili aby vzniklo trio Silenzium. Silenzium vzniklo na pôde Novosibírskej filharmonickej spoločnosti ako klasické sláčikové trio obohatené o zvuk elektronickej, opernej a rockovej hudby. Internetovým hitom sa stalo moderné spracovanie známej revolučnej skladby И вновь продолжается бой (A boj pokračuje opäť, Dobronravov/Pakhmutov). Chcete vidieť ako vyzerá komunizmus, ktorý má štýl? Pozrite si toto video…

A bitka pokračuje opäť,
A srdce je nervózne v hrudi.
A Lenin je tak mladý
A mladý október dopredu!
Budú nové víťazstvá,
Bude to nový bojovník! Zvodné pohľady, kožené nohavice, korzety, elegantné šaty, prenádherné účesy a skvelá muzika – to je Silenzium. Ich cieľom je búranie stereotypov o tradičnom zvuku sláčikových kapiel. Mix hudby, ktorú trio hrá je na pomedzí klasickej hudby, rockovej hudby, ale aj revolučných proletárskych songov. V repertoáre tak nájdete Leninské revolučné songy, ľudová hudba, ale aj skladby Johana Sebastiana Bacha, Vivaldiho, Prokopieva a známych kapiel ako Metallica, Rammstein, Queen, Korn. Súčasťou prezentácie sú aj vlastné kompozície. Skupina sa vo svojich klipoch netají sympatiám k červenej farbe a vlastenectvu.

Projekt vedie talentovaná violončelistka Natalya Grigoreva , ktorá spravuje aj oficiálnu stránku Silenzium na sociálnej sieti. Skupina koncertuje aj pre Talentovaná a pôvabná dievčina obohacuje stránku aj s filozofickými myšlienkami. Uvádzam niekoľko zaujímavých myšlienok:
V povahe ľudskej bytosti je jeho všestranný fyzický, duševný a duchovný vývoj. Človek potrebuje trénovať telo a trénovať mozog a užívať si umenie a krásu, vybudovať vzťah s okolím… Žiadna virtuálna realita nenahradí človeka so skutočným životom, pretože sa to zhoduje s plnou povahou ľudskej bytosti. … Jeden z najlepších filmov 20. storočia – Stalker – je pokus porozumieť a dotknúť sa duchovného počiatku. Tarkovskij, ako každý génius cítil význam myslenia hudby v rámci tejto témy. … Je možné si predstaviť, že jedného dňa bude všetka hudba napísaná, všetky najlepšie kombinácie poznámok, ktoré sú vyrobené v melódii a nič iného, by sa nedalo skladať?“

Ale dosť bolo slov. Započúvajte sa do skvelej hudby tohto sláčikového tria.

Hrajú aj rockové klasiky…

  

  

  

  

Lukáš Perný, Iniciatíva DAVDVA

Galéria | This entry was posted in 4.4. Post-klasický socializmus, koncepcie socializmu., 4.6. Ľavica, súčasné socialistické a komunistické hnutie, Témy pre ľavicu, návrhy zmien and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s