40. výročie čínskych reforiem a otvárania sa svetu

Dopoludnia 18. decembra prebehne v Paláci ľudu v Pekingu zasadnutie na oslavu 40. výročia zahájenia čínskych reforiem a otvárania sa svetu.

Zasadnutia sa zúčastní aj generálny tajomník ÚV KS Číny, čínsky prezident, predseda Ústredného vojenského výboru SI Ťin-pching a prednesie dôležitý prejav.
Čínska mediálna organizácia China Media Group a webová stránka Xinhua budú vysielať priamy prenos zo zasadnutia.

Vďaka reformám za posledných 40 rokov sa viac ako 700 miliónom Číňanom podarilo vymaniť sa z chudoby. Odhaduje sa, že do roku 2020 sa vymaní z chudoby všetko vidiecke obyvateľstvo, a to podľa súčasných štandardov. Podľa predbežných údajov dokonca roku 2018 sa výskyt chudoby vo vidieckej oblasti zníži z pôvodných 97.5% pod 2%. Tieto úspechy nie raz ocenila aj Svetová banka a svetové spoločenstvo.

Dnes sa pri tejto príležitosti konalo tiež slávnostné zahájenie prvého zasadnutia poradného výboru v rámci fóra medzinárodnej spolupráce Pásmo a cesta.

Ako uviedol riaditeľ kancelárie Výboru pre zahraničné záležitosti ÚV KS Číny Jang Ťie-čch´), čínska iniciatíva Pásmo a cesta získala za uplynulých 5 rokov podporu medzinárodného spoločenstva. Spoločná výstavba Pásma a cesty sa stáva širokým medzinárodným konsenzom, ktorý stimuluje rast svetovej ekonomiky, podporuje liberalizáciu a uľahčenie obchodu a investícií a zlepšuje hospodársku globalizáciu. Čína je ochotná spolupracovať so všetkými stranami na podpore otvorenosti, prepojenia, spolupráce a ekologického rozvoja a na udržiavaní multikulturalizmu, aby spoločne vytvorili otvorenú svetovú ekonomiku, vybudovali vzťahy svetového partnerstva a podporovali globálny rozvoj.

Čínsky prezident sa stretol s českým prezidentom Milošom Zemanom.

Zdroj: http://czech.cri.cn/

Galéria | This entry was posted in Nekategorizované and tagged , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s