Vedci podozrievajú Pentagon z vývoja biologických zbraní

Ako sa uvádza v článku časopisu Science, skupina vedcov z Francúzska a Nemecka dospela k poznaniu, že jeden z výskumných programov Pentagonu, ktorý predpokladá šírenie vírusov pomocou hmyzu, zrejme predstavuje pokusy vyvinúť nový druh biologickej zbrane.

Foto: Twitter

Autormi materiálu pod titulkom „Výskum v oblasti poľnohospodárstva alebo nový systém biologickej zbrane?“, ktorý bol uverejnený v časopise Science, sú špecialisti z Univerzity Monpellier (Francúzsko), Inštitútu evolučnej biológie Maxa Plancka (Nemecko) a Freyburgskej univerzity (Nemecko), uvádza TASS.

Vedci si všimli výskum Správy perspektívnych výskumných programov Pentagonu (Darpa) pod názvom Insect Allies (čo sa dá preložiť ako  „Hmyz – spojenci“), ktorý beží od novembra 2016.

Na stránke DARPA sa hovorí, že v rámci programu Insect Allies sa má vypracovať metóda, umožňujúca infikovať poľnohospodárske kultúry vírusmi, ktoré im odovzdajú nejaké užitočné gény, zvýšia odolnosť rastlín.

Medzinárodná skupina vedcov však dospela k názoru, že poznatky, ktoré sa dajú získať programom DARPA, „sa zdajú byť veľmi obmedzené na využitie v poľnohospodárstve USA alebo pri reagovaní na mimoriadne situácie“.

„Daný program sa však môže považovať za pokus vývoja biologických pôvodcov a prostriedkov ich šírenia a ak je to pravda, tak ide o porušenie Konvencie o zákaze biologických a toxických zbraní”, zdôrazňuje sa v článku.

Vedci konštatujú, bez ohľadu na to, či sa DARPA riadi cieľmi, ktoré vyhlasuje, aj maličké zmeny v programe Insect Allies umožnia využiť ho na vyvinutie „novej triedy biologických zbraní“.

Podľa vz.ru, srspol.sk

This entry was posted in 3.2. Súčasný post-klasický kapitalizmus and tagged , . Bookmark the permalink.

1 Response to Vedci podozrievajú Pentagon z vývoja biologických zbraní

  1. Spätné upozornenie: Rusko je znepokojené vojensko-biologickou aktivitou USA | ALTERNATÍVY.SK

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s