Cyklodoprava v Nitre mala úspešný rok

Mesto Nitra je prvým mestom na Slovensku, kde je služba zdieľaných bicyklov ponúkaná občanom i návštevníkom mesta  a stala sa plnohodnotným doplnkom dopravy v meste.

Foto: MSÚ Nitra

Projekt zdieľaných bicyklov v Nitre zaznamenal mimoriadny záujem verejnosti. Po roku od uvedenia služby  má v súčasnosti  takmer 8 700  užívateľov a zaznamenaných bolo  20 000 prenájmov bicyklov. „Boom“ registrácie nových užívateľov napriek tomu pokračuje.

Pred tohtoročnou cyklistickou sezónou bolo v apríli zaregistrovaných 1800 nových užívateľov a bicykle boli prenajaté 140-krát denne, s tým, že  najobľúbenejšími stanovišťami sú stále  Mestský park na Sihoti a Trieda Andreja Hlinku. Prvé výročie projektu, ktoré bolo počas poslednej júlovej soboty, mali cyklisti možnosť aktívneho pripomenutia si úspechu projektu bezplatným prenájmom bicykla na ľubovoľnom stanovišti na dve hodiny.

Súťaž Do práce na bicykli s väčším záujmom Nitrančanov

Záujem o cyklistiku v Nitre je nevídaný a mesto Nitra sa aj preto každoročne zapája do súťaže – Do práce na bicykli. Tento rok  za mesto Nitra súťažilo 48 zaregistrovaných tímov a 161 súťažiacich, čo je oproti minulým ročníkom výrazný nárast.

Absolvovaných bolo 2 482 jázd, najazdených 19 266 kilometrov a v ovzduší je aj vďaka všetkým zúčastneným menej oxidu uhličitého – a to až o 5257 kilogramov. Nitra aj vďaka aktívnym cyklistom  skončila v celonárodnej súťaži na 21. mieste, čo je najlepšie umiestnenie mesta za všetky ročníky súťaže a posun o dvanásť miest oproti roku 2018.

Zdroj: MSÚ Nitra

Reklamy
Galéria | This entry was posted in Nekategorizované and tagged , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s