Fotokniha o Kube

Ostrov Cayo Coco - jedna z pláží

Pláž Varadero (http://www.kuba-web.cz)

Koncom júna sa uskutočnil v záhrade Kubánskeho veľvyslanectva v Prahe krst fotoknihy s názvom Kuba – fotografie redaktora Haló novín Radovana Rybáka. Ktorý navštívil Kubu v rokoch 2015, 2016, tu písal reportáže a fotografoval.

Krstu knihy pri pomníku kubánskeho národného hrdinu José Martího sa zúčastnil Chargé d’affaires Kuby v ČR Felix León Carballo, konzulka Kuby v ČR Evelyn León Pérez, europoslanec za KSČM Jaromír Kohlíček, argentínsky spisovateľ žijúci v Prahe Juan Braun, ekvádorský novinár žijúci v Prahe Raúl Sorossa.

Chargé d’affaires Kuby v ČR Felix León Carballo v príhovore zdôraznil, že sa vzťahy medzi Českou republikou a Kubou zlepšujú. „Bolo obdobie, kedy to tak nebolo, ale dnes máme vzťahy priateľské“  a dodal, že aj táto fotokniha plná pestrých fotografií Kuby, jej pláží, mora, ľudí je toho dôkazom.

Ako uviedla konzulka Pérez, na Kube sa stále viac rozvíja turistický ruch. Práve Kuba môže ponúknuť turistom čisté more a nádherné pláže a priateľskú atmosféru.

K tomu na záver krstu europoslanec Kohlíček dodal, že Kuba má v Latinskej Amerike obrovské renomé, čo je jeden z dôvodov, prečo je rád, že mohol prispieť k vydaniu tejto publikácie, ktorá aspoň trochu môže svojim čitateľom Kubu priblížiť.

(-ma-)

Galéria | This entry was posted in Nekategorizované. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s