Ľudské práva vzor USA: sexuálnou otrokyňou v 16 rokoch

Amber Causeyová, veteránka americkej armády, porozprávala pre The Mirror svoj príbeh sexuálnej otrokyne.
Všetko začalo tým, že začala chodiť s chlapcom, ktorý jej kupoval jedlo a oblečenie. Po niekoľkých týždňoch ju priviedol k sebe do bytu a prinútil k prostitúcii.  Amber musela obslúžiť 10 mužov denne, ak nezarobila 500 dolárov, bola kruto bitá.

Počas deviatich mesiacov v rokoch 2006-2007 žila Amber z 20 dolárov denne na jedlo a prezervativy. Po celú dobu žila v krajnej biede, spala v drogových brlohoch a autobusoch, aby sa jednoducho zahriala.

Dievčaťu sa podarilo vrátiť k normálnemu životu vďaka náborovému pracovníkovi armády, ktorý ju našiel dva roky potom, ako sa zaregistrovala na portáli s pracovnými ponukami pre študentov. Príslušný dôstojník pomohol Amber získať potrebné doklady a zložiť skúšky. Dievča nastúpilo v r. 2007 do delostreleckého pluku v Iraku.

Dnes je Amber 29 rokov a dokázala úplne zmeniť svoj život. Vychováva dve deti, absolvovala dve magisterské štúdiá a venovala svoj život boju s obchodom s ľuďmi.

Otázka stojí, prečo to robila ona, kde boli americké úrady, toľko tárajúce o ľudských právach, slobode a demokracii. Pripadá vám príbeh tejto dievčiny normálny v civilizovanej krajine 21. storočia? Mne určite nie, predstavujem si civilizovanosť a ľudské práva na oveľa vyššej úrovni, kde sloboda a právo na dôstojný život nie je otázkou lotérie, kde človek nežije v džungli, ale v spoločnosti vyspelých ľudí.

Určite nie je normálne ani to, že pasák nebol za tento zločin odsúdený. Odsedel si len trest za obchod s drogami.

Milan Antal

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201804227206842-usa-prostituce-otrokarstvi/

Reklamy
Galéria | This entry was posted in 3.3. Problémy s demokraciou a ľudskými právami v kap. and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s