Sergej Lavrov: Zlatá miliarda nesmie prekvitať na úkor ostatných

Portál rusvesna 21.10.2017 zverejnil kritické slová ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova na adresu  tzv. “Zlatej miliardy”. Zlatá miliarda – týmto pojmom sa označujú obyvatelia USA, Kanady, Austrálie a západnej časti EÚ. Zlatá miliarda prirýchlo míňa svetové zdroje a žije na úkor ostatných častí sveta. Uvedené slová predniesol ruský minister zahraničných vecí na Celosvetovom festivale mládeže a študentstva v ruskej Soči. 

Podľa Sergeja Lavrova je neetické, ak nejaká časť sveta žije na úkor iných častí, ktoré trpia vykorisťovaním nadnárodných korporácii a spoločností. Sergej Lavrov uviedol, že svet je rôznorodý a všetci ľudia si musia byť rovní, takže je neetické prekvitanie “zlatej miliardy” na úkor ostatných oblastí.

Ďalšie rozvíjanie civilizácie je možné zabezpečiť len na základe kolektívnych riešení, ktoré budú zabezpečovať rovnováhu a nie na dominancii záujmov amerických politických elít nad záujmami ostatného sveta, podčiarkol ruský minister Sergej Lavrov.

Sergej Lavrov vysoko ocenil, že na festivale boli predstavené názory z rôznych kultúrno-civilizačných oblastí sveta. Celosvetový festival mládeže a študentstva sa ustkutočňil v Rusku od 14.-22.10.2017 a zúčastnilo sa ho 29 tisíc mladých ľudí zo 180 krajín.

Zdroj: HSP 22. 10. 2017 ( – ma -)

This entry was posted in Nekategorizované. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s