Jelena Bondarenko: V ukrajinských väzniciach a vyšetrovacích väzbách sedí pre osobné presvedčenie 5 000 ľudí.

Vo vysielaní talk show 60 minút 8. júna 2017 uviedla ukrajinská opozičná politička, bývalá poslankyňa za Stranu regiónov Jelena Bondarenko, že na Ukrajine je v tejto dobe vo väzniciach kyjevského režimu viac ako 5000 politických väzňov, ktorí sú uväznení výhradne kvôli svojim názorom, pretože nezodpovedanú pozícii presadzovanou súčasnou pro-západnou mocou.

„Väčšina ľudí na Ukrajine je trestaná za svoj odlišný názor odňatím slobody a vraždou. Napríklad Dmitrij Vasilec je novinár, ktorý je dnes vo väzení za svoje presvedčenie. A aby bolo jasné, koľko takýchto ľudí je, tak viac ako 5 000 politických väzňov na Ukrajine je dnes výlučne za svoje osobné presvedčenie vo väzení a vyšetrovacích väzbách. Väčšina z týchto ľudí nemá ani rozsudok, sedia tam a čakajú na rozhodnutie súdu“, povedala politička. Mnohí sudcovia však nechcú brať na seba zodpovednosť a vynášať žalobné rozsudky. „Súdy hraním „ping-pongu“ neustále menia súdnu príslušnosť, stále znovu preskúmavajú prípady, jednoducho, aby títo ľudia sedeli. Sudcovia tak sabotujú žalobné rozsudky, ktoré dostávajú zhora. Len preto, že vedia, že títo ľudia môžu sedieť len kvôli svojmu presvedčeniu. A prijať takúto zodpovednosť sudcovia z duše nechcú. Tak taká je situácia“, povedala Bondarenko.

Milan Antal

 

Reklamy
Galéria | This entry was posted in 3.3. Problémy s demokraciou a ľudskými právami v kap. and tagged , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s