Opäť vychádzajú ľavicové noviny ÚSVIT

Po trojročnej prestávke vychádzajú od januára 2017 znovu ľavicové noviny Úsvit, ktoré prvýkrát vyšli v r. 1995. Ich šéfredaktorom bývalý komunistický poslanec Národnej rady SR a dlhoročný aktívny východoslovenský politik Ivan Hopta (od r. 1994 je nepretržite poslancom Mestského zastupiteľstva v Humennom), predseda strany ÚSVIT. Dajú sa kúpiť v obmedzenom náklade po slovenských stánkoch a poštách.  Mesačník chce prinášať alternatívne spravodajstvo z diania na Slovensku i vo svete. “Cieľom je písať o tom, o čo iné noviny  nepíšu”, vyjadril sa Ivan Hopta. Priestor v novinách by mali dostávať ľavicové strany a hnutia, ktoré sa snažia zmeniť nepriaznivý vývoj v spoločnosti.

Obnovený mesačník priniesol napr. informácie o prvom vydaní časopisu DAV DVA, prehlásenie proti CETA, informácie o protestoch proti NATO, spomienkových akciách protifašistického boja, informácie z rokovaní zjednocovania slovenskej nekapitalistickej ľavice, a komentáre slovenských i českých ľavicových osobností (napr. Františka Škvrndu).

Vítame obnovenie vydávania ÚSVIT-u, prispeje k väčšej názorovej pestrosti, pluralite a bohatosti ľavicového prostredia. A myslíme si, žeby sa aj strana ÚSVIT mala zapojiť do spolupráce komunistických politických subjektov v rámci ustanoveného Socialistického frontu. Do spolupráce na pluralite, rozmanitosti a nezávislosti jednotlivých subjektov založeného frontu, zvyšujúc tak pestrosť, rozsah a dosah komunistických ideí.

Redakcia

Galéria | This entry was posted in 4.6. Ľavica, súčasné socialistické a komunistické hnutie, 6. Komunikácia a médiá - kríza a východiská, Témy pre ľavicu, návrhy zmien and tagged , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s