Talianske vyšetrovanie ukazuje, že George Soros financuje organizácie pašerákov ľudí

Talianski vyšetrovatelia našli dôkazy o väzbách miliardára George Sorosa na pašovanie ľudí a na teroristickú skupinu.

Podľa záverov vyšetrovateľov z 5. marca našli úrady tieto väzby na Sorosom financované neziskovky, ktoré sú zapojené ako do pašovania ľudí, tak aj do napomáhania ozbrojencom IS, aby prenikali na európsky kontinent.

Pod pláštikom pomoci sýrskym utečencom tieto nevládne organizácie v skutočnosti dovážajú severoafrických migrantov do Európy, čím sa stávajú súčasťou pašeráckej siete IS.

Vyšetrovanie talianskych úradov i ďalších zistilo, že neziskovky financované o.i. Georgeom Sorosom aktívne financujú súkromné lode, aby cez južné Taliansko pašovali desaťtisíce ilegálnych severoafrických utečencov do EÚ. Toto pašovanie ľudí je údajne napojené na pašerácke siete IS. Pokiaľ to úrady potvrdia, tak by to potenciálne mohlo viesť k trestným obvineniam voči týmto neziskovkám.

Vrchný prokurátor sicílskej Catanie Carmelo Zuccaro vypovedal v marci pred komisiou talianskeho parlamentu, že oficiálne vyšetrovanie financovania flotily moderných utečeneckých člnov v Stredozemnom mori neziskovkami je už začaté. Uvádzal dôkazy, že pašeráci ľudí v Líbyi a v ďalších štátoch severoafrického pobrežia sú často údajne napojení na IS či na iné zločinecké bandy, ktoré koordinujú pašovanie desaťtisícov ilegálnych utečencov do Talianska. Zuccaro uvádzal dôkazy, že pašeráci ľudí buď z pevniny, alebo z menších migračných člnov volajú veľké neziskovkami financované záchranné plavidlá, aby tie potom priamo zariadili prevoz týchto utečencov. To ukazuje na veľmi úzku koordináciu medzi bandami pašerákov ľudí a neziskovkami financujúcimi flotilu týchto lodí.

Zuccaro oznámil, že jeho úrad vyšetruje to, čo nazval „abnormálnou“ čiastkou peňazí, ktoré umožňujú aj malým agentúram, aby si najali lode. Talianske úrady zatiaľ odhalili najmenej desať súkromných neziskových organizácií do toho zapojených, medzi nimi niekoľko neziskoviek financovaných finančným špekulantom Georgeom Sorosom cez jeho nadáciu Open Society Foundations – William Engdahl.

Samotná definícia terorizmu je používanie násilných prostriedkov k dosiahnutiu politických výsledkov a Sorosom financované organizácie ako jeho Open Society po celom svete financovali prevraty a násilné teroristické činy aj v Európe, napr. Ukrajine a dokonca aj v USA prostredníctvom organizácií ako Na čiernych životoch záleží.

Zdroj: http://www.thedailyeconomist.com/2017/04/george-soros-linked-to-funding-human.html

( – ma -)

 

Reklamy
Galéria | This entry was posted in 3.2. Súčasný post-klasický kapitalizmus, 5. Geopolitika and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s