Juraj Janošovský: Čo pečú Bútora a Čútora?

Americká ambasáda sa snaží kontrolovať slovenské predsedníctvo v Európskej únii a Bútora s Čútorom „majú plán“. Úradnícku vládu. Intenzívne dúchajú do povolebných pahrieb. Sejú vietor, sypú soľ do rán, prilievajú olej do ohňa. Provokujú, vyťahujú staré spory.

Béla Bugár ihneď pochopil a prvý vymenoval, s kým si do vlády nesadne. Prihlásil sa svojim americkým poradcom, že bude ten, kto bude garantovať, že vládu nezostaví ani Fico, ani Sulík. Cenzori, nerešpektujúci demokratické pravidlá, rýchlo „vylúčili“ vyše dvestotisíc voličov z politického života. Pripomínajú deti, ktorým povedali v škole, že sú duté ako baganča a deti sa potom (ponížené, zahanbené a stále hlúpe) hrajú v stohu slamy so zápalkami. My ostatní iba čakáme, komu sa to prvému podarí podpáliť…..

Ako Biľak (s Moskvou za chrbtom), tak sa aj v prezidentskom paláci a v slovenskej pravici, sa cítia  s NATO (a Washingtonom) za chrbtom v bezpečí. Okrem 1,6 mil. eur, ktoré vyplatia Kotlebovcom, mu  organizujú (zdarma) aj najlacnejšiu a najúčinnejšiu propagáciu ich programu rozumného poriadku a spravodlivého štátu. Štandardné strany, Pat a Mat v amerických službách, prezentujú škandály, vlastnú politickú neschopnosť a chronickú trudnomyselnosť v úplnom rozpore so zdravým rozumom. Aj Mussoliniho a Hitlera k moci priviedla najmä hlúposť a oportunizmus sociálnych demokratov, no najmä arogancia miestnych liberálov v službách vybraných bankárskych rodín….. Oľano, Sas, Kollár, Procházka a Bugár odkazujú Ficovi, že vládu nezostaví. A to v situácii, keď ju nezostavia ani oni. Ledaže by Danko padol na hlavu a svoje „zásluhy“ o revitalizáciu SNS by za týždeň spopolnil v politickom objatí s touto hašterivou chamraďou.

Bútora a Čútora majú plán! Oligarchom, a nimi paseným ministrom zo SMERu, ponúknu čas na dokončenie tendrov a výber provízií na nové, ak pôjdu do úradníckej vlády. Kaliňákovi prisľúbia trosky SMERu ( po tejto avantúre), Počiatkovi beztrestnosť a ostatným „teplé“ miestečká na slovenských ambasádach a v medzinárodných organizáciách. Lajčiakovi (potenciálnemu predsedovi úradníckeho kabinetu) významnú funkciu v OSN. Kým to príjme, mal by si prečítať niečo o osude Emanuela Moravca alebo generála Petaina…. Pre slovenských voličov to bude „belle epoque“ úradnícka vláda bude štedro rozdávať úplatky verejnosti. (A zahraniční investori to budú radi úverovať). Svoje dostanú sestričky aj učitelia, policajti aj sudcovia, tretí “sektor”, podnikatelia aj zamestnanci. Potrebujú doma kľud ( a “podporu”), na čas kým podpíšu TTIP ( Transatlantickú dohodu USA-EU o odovzdaní kontroly globálnym korporáciám) a zrušia zvyšky sociálneho štátu v EÚ (v záujme londýnskych bankárov).  Ako v zlom sne – po nás potopa – podpíšu kapituláciu EÚ a zdefraudujú budúcnosť vlastného štátu. Trosky, o ktoré nebudú mať záujem, prenechajú Kotlebovým poriadkovým silám. Ak to verejnosť dovolí, bude žať plody vlastnej hlúposti a konzumných očakávaní. Pani Halfbrightová ( Polobystrá – anglický preklad) bude mať pravdu: bude tu „čierna diera“. Nie ako dôsledok socializmu, ale ako pamätník americkej politiky v Európe a hlúposti miestnych lídrov.

(… a Pat a Mat budú o tom prednášať, spolu s pani Radičovou v Oxforde a dobre zaplatených amerických turné)

This entry was posted in 3.2. Súčasný post-klasický kapitalizmus, 3.3. Problémy s demokraciou a ľudskými právami v kap., 3.4. Buržoázna ideológia, propaganda a politické hry, 5. Geopolitika and tagged , . Bookmark the permalink.

1 Response to Juraj Janošovský: Čo pečú Bútora a Čútora?

 1. Ano, je to zas raz v našich dejinách “zlomová situácia” a je nebezpečná vo všetkých alternatívach, ako píše i Juraj – lebo vláda pravice by zas “vymazala” to skrášľovacie úsilie sociálnej demokracie, na ktoré sa Smer SD “zmohol” za štyri roky svojej politickej dominancie, vláda Smeru a SNS by bola menšinovou a ozaj len určenou “na kúrenie a svietenie” počas predsedníctva Slovenska v EÚ a úradnícka vláda by bola bábkovým režimom v rukách “temných síl” v pozadí, či už oligarchov či Amíkov alebo oboch spolu…ale nuž, je to dôsledok nedôsledného vládnutia a politiky a nielen za posledné 4 roky – dočerta to si už pravica nespomína, kto ju “rozbil” v novembri 2011, a prečo museli byť predčasné voľby vtedy? To si za ostatných 10 -12 rokov:
  nik z tých “strážcov demokracie” z tajných služieb nespravil analýzu a nevypočítal trend kam bude smerovať nespokojnosť ľudu a kto bude mať “košiar” pripravený prijať rozhorčenosť národa?
  Lebo nárast voličstva strany Kotleba -LSNS nie je o popularite “fúzikov” a ideológie fašizmu, ale o tom, že množstvo nespokojných ľudí NENAŠLO ponuku inde…rozhodne nie v Smere…ani na pravici…ale ani vľavo na roztrieštenej a rozmixovanej scéne občianskej ľavice, revolučnej ľavice pobehujúcej po zbúraniskách a mávajúcej červenými zástavami a kričiacej “znárodnenie”, či “autentickej” komunistickej ľavice s ošedivelými revolucionármi ako zo zvetralého piva KSS…či z pomýlenými priamymi demokratmi…
  A tak by sa karty mali rozdať znova – otázkou zostáva, či formou umožnenia pravice znemožniť sa v nasledujúcom období už úplne, alebo formou “namočenia čumáka” do úradníckej bábkovej vlády alebo formou “reparátu” vraj ľavicového Smeru a národným SNS. Alebo hneď a čo najskôr novými predčasnými voľbami…
  Lebo “lietadlo” ekonomiky síce stratilo výšku i rýchlosť a je nebezpečne nízko, vzlietnuť nevládze, ale ešte stále je vo vzduchu. A ak to krachne, potom už bude neskoro…

  Páči sa mi

Pridaj komentár pomocou svojho účtu na sociálnych sietiach alebo registráciou po stlačení ikony wp vedľa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s